"Слідами єврейської культури та традицій в Україні"

Не встиг продзвеніти Останній 2016 дзвінок, а учні НВК №12 уже відправились 06.06.2015р. у Херсон для реалізації нового шкільного проекту "Слідами єврейської культури та традицій в Україні" («Auf den Spuren jüdischer Traditionen und Kultur in der Ukraine“) у рамках співпраці з «Гете-Інститутом» (м. Київ). Для дослідження єврейської культури та традицій та для обміну досвідом дві PASCH-школи НВК №12 м. Рівне та Херсонський Академічний ліцей імені О.В. Мішукова м. Херсон об’єдналися. Учні з Херсону чекали з нетерпінням на своїх західних сусідів та стали справжніми екскурсоводами для учнів з Рівного, показавши єврейські місця м. Херсону.

Також до проекту долучилася Майє Обершахтзік, практикантка Goethe-Institut в Україні, яка підготувала нашим учням цікавий Workshop, фільми та безліч інтерактивних ігор, допомагаючи учасникам проекту зануритись в моторошні сторінки єврейської історії. На прикладі біографії маленької єврейської дівчинки Анни Франк, Майє показала всю трагедію єврейського народу під час Голокосту та допомогла учням зрозуміти, що такі події не можуть і не повинні більше повторитися у нашій історії.

Також учасники обох шкіл відвідали діючу синагогу у м. Херсоні, під час екскурсії по якій дізналися дуже багато нового про культуру та звичаї цього самобутнього народу, прослухали лекцію викладача Херсонського державного університету Капаруліна Юрія Валерійовича, а про сьогоднішню діяльність єврейської громади учасники проекту дізнались завдяки благодійній організації «Хесед Шмюель».

Як результат проекту планується видання книжки-брошури, яку вже готують учасники обох міст.

Учасники проекту:

1.  Мельничук Оксана (10-Б)

2.  Скоропада Ольга (10-Б)

3.  Робейко Оксана (10-Б)

4.  Рибак Назар (8-В)

5.  Бучак Назар (8-В)

6.  Жагаріна Ія (8-В)

7.  Харчук Оксана (8-В)

8.  Іванюк Катерина (8-В)