Цимбалюк Віталій Іванович випускник школи №12 м. Рівного.Справжній Герой України.З перших днів військового конфлікту він рятував життя українських військових. У лютому 2017 року Віталій Цимбалюк отримав звання народного Героя України.
Цимбалюк В. І. один із провідних нейрохірургів світу. Відомий в Україні та за її межами нейрохірург, науковець, педагог. Лектор з новітніх нейрохірургічних напрямків в нейрохірургії (Угорщина, Кувейт, Білорусія, Молдова та ін.). Активний учасник Всесвітніх та Європейських нейрохірургічних конгресів (Мексика, США, Японія, Данія, Австралія, Кувейт, Марокко, Туреччина, Словакія, Італія та ін.).
Організатор та керівник нового напрямку в нейрохірургії – відновної нейрохірургії. Розробив та впровадив в клінічну практику нові нейрохірургічні операції, направлені на відновлення порушених функцій нервової системи, які захищені 114 авторськими свідоцтвами на винаходи та патентами. Започаткував новий напрям – нейротранспланацію.
На експериментальних моделях черепно-мозкової травми, травми спинного мозку, церебральної ішемії, нейродегенеративних уражень ЦНС вивчив вплив трансплантації ембріональних (фетальних) нервових клітин на процеси регенерації нервової системи. На сьогодні вивчає механізми впливу нейрональних стовбурових клітин на нервову систему в експерименті та клініці. Розробив технологію і перший в світі виконав нейротрансплантацію у хворих з органічними ураженнями нервової системи (дитячий церебральний параліч, апалічний синдром, епілепсія, наслідки черепно-мозкової та спінальної травми, дегенеративні захворювання та ін.). Розробив та впровадив в клініку вітчизняні електростимуляційні системи для лікування больових синдромів, спастичності, епілепсії. Започаткував в Україні використання Диспорту в поєднанні із хірургічним лікуванням локальних дистоній: спастичної кривошиї, блефароспазму, гемілицевого спазму та ін. Під його керівництвом розроблені методи хірургічного лікування травматичних ушкоджень плечового сплетення, вогнепальних, відкритих та ятрогенних ушкоджень периферичних нервів, больових синдромів із застосуванням мікрохірургічних та мініінвазивних технологій. Розробив диференційоване нейрохірургічне лікування складних форм екстрапірамідних гіперкінезів та порушень м’язового тонусу. Виконав ряд робіт присвячених історії нейрохірургії. Проводить велику роботу по додипломній підготовці майбутніх лікарів. Один із найактивніших ініціаторів та організаторів Всеукраїнської акції «Гама-ніж Україні», яка завершилась створенням нового сучасного радіохірургічного відділення. Його наукові розробки зберегли сотні життів.
Віталій Іванович народився у маленькому селі Симонів Гощанського району, але це не завадило йому стати відомим в Україні та у світі вченим. Життєвий шлях розпочав у селі Симонів на Гощанщині, освіту він здобув у рівненській школі №12.Здобуті у школі знання допомогли Віталію Івановичу вступити до Тернопільського медичного університету. Після навчання Віталій Цимбалюк почав працювати в Інституті нейрохірургії клінічним ординатором. А далі був і ординатором, і молодшим науковим співробітником, а згодом – старшим науковим співробітником.
З 1986 по 1993 рік – професор кафедри нейрохірургії Національної медичної академії. А у 1976 році Віталій Цимбалюк здобуває звання кандидата медичних наук. У 1985 р. захистив докторську дисертацію «Нейрохірургічне лікування спастичності у хворих з екстрапірамідною патологією». А через чотири роки отримав почесне звання професора.
З 1990 по 2016 рік Віталій Іванович - заступник директора Інституту нейрохірургії імені академіка А. П. Ромоданова АМН України, завідувач кафедри нейрохірургії НМУ ім. О. О. Богомольця (від 1993 р.), керівник клініки відновної нейрохірургії (від 1988 р.). Академік Національної академії медичних наук України, обраний 13.09.2010 р. за спеціальністю нейротрансплантологія. Президент Національної академії медичних наук України (з 2016 р.).
Автор понад 1000 наукових робіт, зокрема 59 книг (монографій, підручників, посібників, довідників), 114 авторських свідоцтв та патентів. Підготував 14 докторів та 59 кандидатів медичних наук.
Лектор з новітніх нейрохірургічних напрямків в нейрохірургії (Угорщина, Кувейт, Білорусія, Молдова та ін.). Активний учасник Всесвітніх та Європейських нейрохірургічних конгресів (Мексика, США, Японія, Данія, Австралія, Кувейт, Марокко, Туреччина, Словакія, Італія та ін.).
Начальник оперативного штабу при НАМН України по наданню допомоги постраждалим на Майдані та в східних регіонах України, член Військово-цивільного штабу з надання допомоги пораненим при Міністерстві оборони України, голова Спеціалізованої вченої ради з нейрохірургії.
Віце-президент Української Асоціації нейрохірургів (1993-2013) , віце-президент Української протиепілептичної Ліги (1993-2013) , член Всесвітньої та Європейської асоціацій нейрохірургів, Європейського товариства функціональної та стереотаксичної нейрохірургії, Європейського товариства кріохірургів, Європейського товариства нейрореабілітологів, Європейського товариства нейронаук, Української асоціації трансплантологів, почесний член Російської асоціації нейрохірургів, академік АН ВО України, почесний академік Полтавської стоматологічної академії, почесний професор Тернопільського медичного університету.
Нагороди:
- повний кавалер ордена «За заслуги» І, ІІ та ІІІ ступенів;
- ордени: «Святого рівноапостольного князя Володимира Великого» ІІІ ступеня, «Преподобного Агапіта Печерського» I та ІІІ ст., Європейський орден ім. Миколи Пирогова;
- Почесна Грамота Верховної Ради України «За особливі заслуги перед українським народом»;
- відзнака "За мужність та милосердя";
- відомчі відзнаки: МВС, МО, СБУ України, УАН, КМДА та ін.
- 10 медалей.
- Лауреат нагороди ім. Ярослава Мудрого Академії наук Вищої освіти.