gototopgototop

Вдалий старт, надійний політ, світле майбутнє!

Чи потрібно гарно навчатися в школі? Як досягти поставленої мети? Як швидко засвоїти знання та отримати досконалі вміння? Як в повній мірі реалізувати свій внутрішній потенціал? Якою повинна бути сучасна молода, успішна людина? Як…?

Як…? Як…? Як зрештою досягти успіху у майбутньому житті і почувати себе щасливою, самореалізованою та самодостатньою особистістю? Саме такі запитання ставлять сьогодні перед собою сучасні школярі.

Шукаючи відповіді на поставлені запитання, хочеться згадати висловлювання Конфуція, який говорив: «Скажіть мені – і я забуду, покажіть – і я запам’ятаю, дайте можливість обговорити і я зрозумію». Тож не дивно, що допомогти відшукати відповіді на поставлені запитання може лише людина, яка здатна побачити сонечко в дитячій душі, яка уміє власним прикладом показати, що духовні цінності є вічними, яка, зрештою, є успішною та щасливою, людина, яка є не байдужою до долі дитини і може в ході діалогу знайти відповіді на поставлені запитання. Системою роботи школи стали зустрічі учнів з успішними випускниками навчального закладу.

Одним із таких випускників є Віктор Йосипович Матчук. Приємно зазначити, що вже кілька років поспіль відбуваються неформальні зустрічі Віктора Йосиповича з учнями школи, де обговорюються різноманітні проблеми, що цікавлять школярів. Віктор Йосипович Матчук є дивовижною людиною, яка випромінює світло і вміє ділитися теплом та дарити радість дітям. На його думку, стратегія та тактика забезпечення щасливого майбутнього кожного учня полягає у системі створення та реалізації ситуації успіху дитини. Він є не байдужим до дитячих проблем. Тож саме він за власні кошти придбав спортивну форму для найменших футболістів школи, а для найкращих учнів школи традиційно організовує екскурсійні поїздки з програмою відпочинку. Так, у 2010 році 43 учні школи, переможці першого, другого та третього етапів Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін відвідали з культурною програмою столицю України Київ.

В ході такої подорожі діти мали змогу побувати у Верховній Раді України, ознайомитися з  роботою уряду та поринути в її атмосферу, а ще отримати заряд позитивної енергії та відпочити, катаючись на катері по Дніпру, милуючись краєвидом стародавнього міста Київ. У цьому навчальному році, з ініціативи Віктора Йосиповича Матчука, 44 найкращих учнів школи мають змогу 16 травня відвідати та ознайомитися з історичними і культурними пам’ятками старовинного міста Лева, а також порозважатися в аквапарку.

Цікавими та незабутніми є зустрічі Віктор Йосиповича з Шкільним Учнівським Парламентом. В ході такого спілкування було висловлено думку, що запорукою щасливої долі є віра у власні сили.


Учнівський, педагогічний та батьківський колективи вдячні такій співпраці. Вважаємо, що чим більше буде небайдужих дорослих людей до дитячих проблем, тим світлішим буде наше майбутнє, адже наше майбутнє, як і майбутнє нашої держави, в руках підростаючого молодого покоління.

Не секрет, що  у кожній дитині є сонце, тільки треба дати йому можливість світити. Отож, всі гуртом забезпечуймо «вдалий старт», підтримуймо «надійний політ»,  та тримаймо курс на «світле майбутнє».

 

 

Відгуки дітей:

Подорож до Києва

Щороку керівництво НВК № 12 м. Рівного вшановує талановитих учнів, які брали участь у різних олімпіадах та конкурсах і отримали перемогу. Цьогоріч винагородою для таких школярів стала поїздка до міста Києва за підтримки депутата Верховної Ради України Віктора Йосиповича Матчука. Мені випала щаслива нагода бути учасницею цієї поїздки.  Скажу вам відверто: враження неперевершені та незабутні.

Мабуть, внутрішнє налаштування на поїздку ми отримали напередодні, коли відбулася зустріч з В. Матчуком. Він відвідав нашу школу і встиг поспілкуватися зі школярами. Бесіда відбулася в надзвичайно дружній і теплій атмосфері. Кожен із тих, хто бажав, міг запитати про все що його цікавить і отримати вичерпну відповідь. Його думки та  переконання про те, що кожен може досягнути висот своєю працею та наполегливістю надихнули нас на підкорення нових вершин та зацікавили обіцяною поїздкою.

Рання година від’їзду автобуса зібрала всіх охочих на шкільному подвір’ї. Автобус рушив – і ми незчулися, як Київ гостинно зустрів нас. І ось ми на головному майдані країни. Він здивував нас своєю величчю, зачарував неповторністю і розпалив нашу цікавість. Наступним етапом нашої подорожі були відвідини музею води. Цінність та багатогранність води, подорож по підземеллях і багатозначність водних ресурсів не залишила байдужим жодного з нас.

Кульмінацією нашої подорожі стало відвідання Верховної Ради України. Екскурсія по її коридорах, а також захват від величі стін, кольорів, майстерності оздоблення, вишуканості, граційності запам’ятаються надовго кожному з нас. Безліч емоцій та нових вражень, знань та щирої вдячності організаторам поїздки з’явилося в наших серцях. Ми зрозуміли, що є вершини, які ми можемо досягнути і завжди будемо мріяти про це.

Не можу не згадати бурхливої, як хвилі Дніпра, та різнобарвної, як оточуючий нас краєвид,  подорожі по найдовшій річці України. Ми спробували уявити себе капітанами корабля і відчули легкий подих річкової хвилі та нестримну енергію природи, яка злилася з нами і стала часточкою нас.

Древній Київ і сучасний фунікулер, золотоверхі собори та величні монументи переплелися як минуле із прийдешнім. Софія Київська й Андріївський собор в поєднанні з чудовими видами на Дніпро подарували нам безліч щасливих хвилин та душевний спокій..

Ще і ще раз хочу від імені всіх учасників поїздки висловити щиру подяку тим, хто не забуває творити невеличке чудо для інших, тим, хто піклується і підтримує нас, школярів, тим, хто дарує віру й надію в свої перемоги. Дякуємо!

Відгук підготувала учениця 9-А класу

НВК № 12 м. Рівного

Сидорук Тетяна

___________________________________________

Київ... Столиця нашої Батьківщини... Центр української освіти та науки... Красиве і величне місто...

Щоразу після перебування в Києві мене переповнюють емоції, незабутні враження, місто Кия завжди відкриває все нові, і нові таємниці. Остання поїздка, звісно, не виняток.

Розпочалась наша екскурсія від Софіївського собору  та памятника великому Богдану Хмельницькому. Згодом ми направились до центральної вулиці міста – Хрещатика. Змогли вдосталь насолодитися красою фонтанів, які створюють чудові умови для роздумів чи відпочинку. Далі ми попрямували до Музею Води. Музей розташований на території великого парку, адже не даремно Київ називають одним із найзеленіших міст світу. А побачивши будівлі   лялькового театру всі в мить поринули в світ дитинства, заворожуючий світ казки. В Музеї Води кожен з нас дізнався про найнеобхіднішу речовину на Землі, без якої наше існування – просто не можливе.

Кульмінацією нашої поїздки стала екскурсія до Верховної Ради України, яка гостинно відкрила для нас свої двері. Ми змогли прогулятись коридорами будівлі парламенту, побували в сесійній залі, в залі засідань фракцій, поринути в атмосферу життя народних обранців. Після обіду ми катались на параході по живописному Дніпру, милувались красою ландшафтних парків, блиском куполів Києво–Печерської Лаври.

При в’їзді до найстарішої частини міста – Подолу, відкриваються нові горизонти життя в столиці, поринаємо в давнину, часи Володимира Великого та Ярослава Мудрого. Спуск по Андріївському Узвозі був просто незабутнім. І пройшовши немалий шлях ми дістались до центру освіти України – Києво-Могилянської академії.

Всі втомлені, проте щасливі відправились в автобус. Кожен з нас був переповнений емоціями, адже краса Києва не може залишити байдужим.

Учень НВК № 12

___________________________________________

Я дуже рада, що за мої призові місця на олімпіадах по німецькій мові я отримала в подарунок від народного депутата України Матчука поїздку до Києва. І так, в подорож ми вирушили 26 травня о 05.00 годині ранку. Наш автобус містив близько 40 призерів різних олімпіад. Також  нас супроводжували наші вчителі і директор школи Лагодюк В.Ю. До столиці ми прибули близько 11 години ранку. Знайомство із Києвом розпочалося із відвідування площі Богдана Хмельницького, де усі ми на згадку зробили колективне фото. Далі ми вирушили на Майдан Незалежності і невеликими групами у супроводі вчителів ми знайомилися з Хрещатиком, Майданом, спорудами, пам’ятниками, які там розташовані. Захоплюючі враження в мене залишилися після відвідування Музею води. А саме: я багато дізналася про головну річку України – Дніпро, каналізаційні системи Києва, а особливо про процес виготовлення мильних бульбашок. Наша екскурсія продовжувалась. Головним, на мою думку, етапом було відвідування Верховної Ради України. Мене переповнювали почуття гордості та пошани до своєї Батьківщини. Я думаю, що кожен  з нас в думках хотів би  посісти місце народного депутата Верховної Ради України.

Веселими були погулянка по Дніпру на катері, оглядова екскурсія по Києву та піша екскурсія Андріївським Узвозом, де можна було побачити і придбати різні фольклорні та етнографічні сувеніри.

А як побувати в Києві і не відвідати „Mc Donald’s”! Так!!! Апетит у нас дійшов до „критичної точки”.

Ну, що ж, час їхати додому...

В автобусі, спостерігаючи за вечірнім Києвом, я вже думала про своїх рідних, про те, скільки цікавого я їм розповім. Думаю, що мої здобутки на олімпіадах на цьому не завершаться.

Дякую тим людям, які зробили нам такий чудовий подарунок.

Відгук підготувала учениця 9-В класу

НВК № 12 м. Рівного

Багнюк Анастасія