gototopgototopOsvita Rivne
Osvita Rivne
Children-Hotline
Info-Centr
Info-Centr
Info-Centr
Osvita Rivne
Rivne Radio Club

Статистика відвідувань сайту


mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні257
mod_vvisit_counterВчора598
mod_vvisit_counterЗа тиждень2041
mod_vvisit_counterПопередній тиждень3141
mod_vvisit_counterЗа місяць7907
mod_vvisit_counterПопередній місяць15506
mod_vvisit_counterЗагальна (з_23.06.15)854439

Online (за останні 20 хвилин): 22
Ваш IP: 100.24.46.10
Сьогодні: 17-01-2019 13:14
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Школа енергії в дії

Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

У рамках проведення другого етапу проекту «Школа Енергії», який реалізується Асоціацією «Енергоефективні міста України» за підтримки проекту "Створення енергетичних агентств в Україні", що впроваджується компанією «Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ», за дорученням Федерального міністерства довкілля, охорони природи, будівництва та безпеки ядерних реакторів Німеччини.

6 лютого учні НВК № 12 м.Рівне вдруге зустрічались з технічним експертом М.Гутником. Було проведено енергомоніторинг отриманих результатів для того, щоб переконатись, що не було допущено помилок, та виправити, якщо вони трапились. З’ясовано найбільш проблемні ділянки в обстежених приміщеннях, пов’язані з марнотратством енергії та недотримання санітарних норм,оглянуто встановлений  новий ІТП та обговорено його функції.

Також проводилась робота з учнями і вчителями з  програмного забезпечення uMuni  для роботи енергоменеджерів. Було розглянуто наступні питання:призначення та як ним користуватись,практичні вправи та заповнення необхідної інформації,простий аналіз результатів вимірювань.

До вашої уваги враження та думки юних енергоменеджерів, які працювали у трьох групах.

 

ТЕПЛОВА ЕНЕРГІЯ

Під час приїзду Миколи Богдановича ми дізналися та закріпили свої знання.

У нашій школі було два лічильники тепла, які замінили на один сучасний;

Миколи Богдановича розповів, про те, як використовуючи програму uMuni можна дізнатися детальніше про характеристику витрат по тепловій енергії і як орієнтуватися у графіках, як правильно заощаджувати, від чого залежить використання тепла.

ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЯ.

Сьогодні ми проводили аналіз показників лічильників по електроенергії. Микола Богданович розповідав про чинники, які впливають на показники цих лічильників  і як можна заощадити. Такими чинниками є кількість людей у приміщенні, світловий день, тривалість робочого дня, канікули, вихідні, карантин, ремонтні роботи.

Дуже часто учні, виходячи з приміщення, забувають вимикати світло. Саме тому збільшуються витрати електроенергії. Ми навчилися раціонально використовувати природне освітлення. Ми взяли собі за звичку, закінчивши роботу, вимикати електроприлади з розетки.

ВОДА

У нас у школі знаходиться 2 лічильники води. При підготовці до  звіту, ми побачили деякі  нюанси, які пізніше уточнили з Миколою Богдановичем. Ми навчилися визначати середнє арифметичне  лічильників за певний час, дізналися від чого залежить використання води, з якими чинниками це може бути пов’язано, як правильно заощаджувати витрати води.

ВИСНОВКИ:

Сьогодні відбулася зустріч енергоменеджерів з Миколою Богдановичем. Ми обговорювали звіти про витрати води, електроенергії,теплової енергії та температури за грудень і січень, обговорювали введення показників у програму uMuni. Впродовж певного часу Микола Богданович оцінював і вдосконалював наші знання про показники. Ми розглядали графіки витрат лічильників, умови зменшення або збільшення показників. Кожна група ділилася проблемами, які виникали під час роботи.

Разом з членами енергокоманди працювили і вчителі школи: Височанська Т.В., Замлинна Т.Й., Іванкова Н.В., заступник директора з технічних питань Лушпинсьська В.М. та директор школи Лагодюк В.Ю.

Учні будуть і надалі під наглядом вчителів проводити енергомоніторинг школи, виконуватим первинний аналіз результатів енергомоніторингу, стежити за подіями, які будуть відбуватися у школі, раз у місяць користуватися приладами юного енергоаудитора та пересилати отримані дані технічному експерту.

Переглянути фото...