ДЕНЬ ВЧИТЕЛЯ В КАРПАТАХ

Вже стало доброю традицією для працівників НВК №12 щороку побувати в мальовничих Карпатах. Цього разу така поїздка припала на День вчителя. Голова профспілкової організації школи Самолюк Н.В. та її заступник Мусійчук О.О. заздалегідь запланували маршрут та організували подорож.

Освітяни та працівники закладу  радо вирушили в дорогу 3 – 4 жовтня 2015 року. Насамперед,

Чудовий карпатський край всіх привітав теплою погодою та неповторними краєвидами. Екскурсія розпочалася в с.Манява відвідуванням старовинного Манявського скиту, який був заснований ще у ХУП ст. монахом Йовом Княгинцем. Сьогодні тут існує архітектурний комплекс діючого чоловічого монастиря та православних церков. Монастир нагадує надійне сховище. Адже має високу кам’яну стіну з трьома оборонним и башнями та підвали з виходами в гори. Тут переховувались жителі навколишніх сіл в часи нападу  кримських татар і турків. Пізніше на горі Манявці  ми відвідали «Блаженний камінь», який є місцем молитви та очищення. Він нагадує нішу10 на 3 м, типове старовинне житло монахів, скит. Тут б’є цілюща джерельна вода.

Продовжилась подорож поїздкою на колишньому  місцевому автобусі до одного з вражаючих чудес Карпат – Манявського водоспаду. Він знаходиться в гірській ущелині, магічна вода спадає кількома каскадами. Висота водоспаду сягає 20 м На краях ущелини ростуть мохи. Папороті та віковічні ялини, що надають повітрю особливої свіжості.

Ввечері туристи відвідали гуцульський ярмарок в м.Яремча та розмістились на березі  могутньої шумної річки Прут в пансіонаті «Пролісок».

Ранок наступного дня розпочався екскурсіями в  м.Верховина Івано-Франківської області.  Ми завітали в садибу-музей, де 50 років тому проживав славнозвісний режисер кінострічки «Тіні забутих  предків» Сергій Параджанов. Тут ми поринули в епоху гуцульської історії, побуту, звичаїв; побачили національну самобутність українців та їх колорит. Екскурсія продовжилась спостереженням за виготовленням  традиційної в Карпатах страви – бринзи, яку ми із задоволенням змогли скуштувати.

Завершилась подорож відвідуванням музею гуцульської магії, де всіх зацікавила оповідь про мольфарів краю, Їхні передбачення та використання предметів,  рідкісних цілющих трав карпатських лісів.

Ще довго лунатимуть емоційні відгуки та спогади про  осінні грибні Карпати серед дружнього колективу школи.