gototopgototopOsvita Rivne
Osvita Rivne
Children-Hotline
Info-Centr
Info-Centr
Info-Centr
Osvita Rivne
Rivne Radio Club

Статистика відвідувань сайту


mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні107
mod_vvisit_counterВчора689
mod_vvisit_counterЗа тиждень796
mod_vvisit_counterПопередній тиждень6053
mod_vvisit_counterЗа місяць18073
mod_vvisit_counterПопередній місяць28319
mod_vvisit_counterЗагальна (з_23.06.15)676275

Online (за останні 20 хвилин): 15
Ваш IP: 107.22.48.243
Сьогодні: 23-04-2018 02:50
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Екскурсії

Екскурсія до Рівненського льонокомбінату

В День вишиванки 1-В клас НВК 12 у відповідному вбранні відвідали виробництво Рівненського льонокомбінату, де їм провели чудову екскурсію і діти побачили як створюється тканина, наноситься на неї малюнок, викроюються деталі одягу та згодом зшиваються, щоб ми всі могли купити в магазині гарні речі. Отож ми вміємо і вчитися, і розширювати свій кругозір!

 

Подорож по видатних місцях Острога

Сьогодні учні 3-Б класу НВК-12 разом з батьками та кл. керівником Лапчук В.Б. здійснили цікаву подорож по видатних місцях Острога. Вони відвідали Острозьку академію, замок князів Осрозьких, Межиріцький монастир, джерело св.Миколая. Та особливо всім сподобалося у музеї книги. Крім цікавої пізнавальної екскурсії діти мали змогу продемонструвати й свої знання. Проявили себе кмітливими й розумними, показали своє виховання. Мали змогу в музеї потренувати свою каліграфію за допомогою справжнього пера.
Маємо бажання й надалі подорожувати Україною та відкривати для себе нові цікаві її куточки.


 

Поїздка до Львова

29 – 30 березня відбулася екскурсія  гуртка "Історичне краєзнавство" до м.Львів\

Переглянути фото...

 

Подорож за маршрутом Рівне - Межиріцький Свято-Троїцький монастир - Острозький замок

Учні-краєзнавці, 10 березня 2017 року, здійснили подорож за маршрутом Рівне - Межиріцький Свято-Троїцький монастир - Острозький замок - Рівне. Мета юних істориків-краєзнавців: дослідити фортифікаційне будівництво 14 - 17 століть, мистецтво іконопису, різновиди іконостасів, історію зміни архітектурних стилів і самої православної віри волинян.

Монастир заснований ченцями Києво-Печерської лаври, про що згадується у літописі після 1240 року.

Перша письмова згадка про село Межиріч - 3 липня 1396 рік в Луцьку у грамоті Великого князя Литовського Вітовта. В цій грамоті Вітовт дає Острог для князя Федора Острозького разом з Межиричем. Федір Острозький має тут укріплений замок, посеред нього стояла дерев'яна Троїцька церква. З самого початку церква стала центром монастирського комплексу, що мав і оборонне значення. Князь вибрав місце на підвищенні, оточене річками Вілією та Збитенкою. Вся територія була оточена дерев'яно-земляними укріпленнями.

 

Андріївські вечорниці у Рівненській обласній бібліотеці

Традиції прививаються змалечку. У Рівненській обласній бібліотеці для учнів 6-А влаштували справжні Андріївські вечорниці. Дівчата ліпили вареники та ворожили. Хлопці змагалися між собою у конкурсах та кусали калиту.

Джерело: sfera-tv.com.ua/index.php?m=news&d=view&nid=63622


 

Жовтневий день у Львові

Вивчаючи історичне минуле України, учні 4-а та 4-е класів (вч. Мусійчук О.О., Кадепська Г.М.) побували на екскурсії в м. Львові.

Сумний жовтень цього дня виявився сонячним та сухим. Екскурсія розпочалася радісним настроєм дітей. Адже вони на території музею архітектури і побуту «Шевченківський гай» отримали музичні інструменти та вперше виконали коломийку з відомим музикантом під час майстер-класу.

Після цього учні побували в старовинному приміщенні, де здавна спеціальними пристроями отримували льняну та соняшникову олію. Ще діти відвідали колишню дерев’яну церкву та школу, збудовані в 1879р.. мали змогу побувати на майстер-класі по виготовленню ляльок-мотанок, спостерігали за колекцією старовинного українського одягу.

Здивували учнів і тварини, які є на території музею. А особливо старий крук, який радо «спілкувався» з відвідувачами.

 

Замки Львівщини

21.05.16 учні 3-а та 3-е класів (вчителі Мусійчук О.О., Кадепська Г.М.) побували на екскурсії за маршрутом Олесько-Золочів-Підгірці. Тут діти відвідали замки Львівщини. По-справжньому зацікавились школярі пім’яткою архітектури та історії ХІІІ-ХVIIIст., колишньою резиденцією польських королів в Олеську. Це найвідоміший замок Львівської області, відроджений з цілковитої руїни, в якому збережено різноманітні скульптури з дерева, старовинні меблі, картини.

 

Подорож ”Рівне-Липки-Рівне”

Гуртківці “Історичного краєзнавства” 25 квітня побували в селі Липки, яке розкинулося на мальовничих пагорбах колишніх лісів і гаїв, недалеко від Гощі.

Саме тут знаходиться Липенський Свято-Успенський чоловічий монастир, розташований поряд з природним джерелом. Про саме джерело немало легенд, одна з них пов’язана із знищенням села татарами: церква з її захисниками та більшістю бусурманів провалилася у підземелля, а на тому місці з'явилося водоймище, перетворилося згодом у цілющу воду. Саме біля джерела 1921р. засновано Свято-Успенський скит від Почаївської Лаври.

 

Подорож за маршрутом Рівне – Гоща – Рівне

Юні краєзнавці НВК №12 подорожували 12 березня за маршрутом Рівне – Гоща – Рівне.

Історичні знахідки, виявлені у різні часи на території  Гощі, підтверджують, що люди заселяли цю землю ще з доби міді та часів скіфського періоду. Давньоруське городище свідчить, що Гоща існувала вже в часи Київської Русі.

Історично пов’язують назву селища з давньоруськими словами «гостити», «гоща» і особливо – «погост», що означає певне поселення. Схожі назви знаходимо і в інших слов’янських країнах. А у перській мові слово «гоща» означає місце постою для пастухів, або територію, огороджену для худоби, тож, якщо на наших землях мешкали скіфи та арії, які були кочовими народами і випасали великі стада худоби, то свою назву селище отримало саме від них, і назва ця досить давня .

 

Подорож гуртківців «Історичне краєзнавство»

Гуртківці «Історичне краєзнавство» 27 лютого здійснили подорож за маршрутом Рівне-Дермань-Рівне з метою вивчення святинь рідного краю і історії роду Острозьких, які були ревними захисниками православ’я .

Відгуки далеких Карпат є і на Волині. Біля давнього Крем’янця піднімаються Волинські Татри, які тягнуться на північний-схід і високими пагорбами підпирають Полісся. Саме тут, під зеленим крилом Верхівського лісу і розташоване село Дермань. Свого часу селом володів князь Федір Острозький. Саме на місці нинішнього Свято-Троїцького монастиря стояв князівський замок. За життя цього князя тут було вирішено заснувати чернечу обитель. Кріпосні мури з ровом, які колись захищали князівський замок, стали відтепер огорожею монастиря, а триярусна вежа над брамою була пристосована під монастирську дзвіницю. Її неповторна архітектура і досі нагадує про інше первісне призначення цієї споруди. Мало де сьогодні (не лише в Україні, а й у світі) можна знайти в’їзну фортечну вежу, переобладнану під дзвіницю монастиря.

 

Екскурсія в музей

25.02.16р. відвідали Рівненський обласний краєзнавчий музей учні 3-д, 3-е, 3-з класів (вчителі Сирочук Н.П., Кадепська Г.М., Прокопць Л.Я.).

Під час екскурсії учні побували в природничому залі музею, де познайомились з багатим світом тваринного краю.

Екскурсовод музею зацікавив школярів інформацією про тварин лісу, боліт і річкових заплав, культурних ландшафтів. Для третьокласників новими стали відомості про кількість зозуленят в чужих гніздах протягом  літа, особливості життя чорних лелек, їжаків, птахів-нирків. В музеї широко представлені чучела багатьох птахів, їхні різноманітні гнізда. Довго учні розглядали замасковане гніздо сороки. Особливий інтерес викликало гніздо –рукавичка синички-ремеза, яке люди використовували під час війни в своєму побуті.

 

Подорож за маршрутом Рівне-Білівські хутори-Рівне

 

Гуртківці "Історичне краєзнавство" 27 грудня 2015р., подоружуючи за маршрутом, познайомилися з:

 

 • храмами монастиря Різдва Богородиці,
 • храму ікони "Богоматері достойно є ...",
 • храму шкони Богоматері "Пошук загиблих".

 

Завдання гурківців на канікули - детально описати подорож за маршрутом, історію архітектурних споруд, іконопису (з розповідей очевидців, з довідників, з придбаної літератури).

 

Переглянути фото...

 

Екскурсія у Свято-Миколаївський монастир

Завдання вчителя – зацікавити молодь життям, щоб дитина, підростаючи очікувала життєвих пригод, вміла бачити навколо себе чудеса.

Д.Гарет.

Учні гуртка «Історичне краєзнавство» НВК №12 вивчають історію архітектурних стилів святинь рідного краю, іконопис. Бо з часу прийняття християнства і донині, монастирі були і залишаються центрами духовної просвіти, охоронцями православної віри, училищами благочестя, взірцями благодійності, милосердя і праведного життя.

Мета діяльності гуртка: прищепити любов до навчання через подорожі,  тоді наука прийде сама собою.

 

Вивчаємо історичні місця Рівненщини

Учні  3-а та 3-е класів  НВК № 12  (вчителі  Мусійчук О.О. та Кадепська Г.М.) 16 жовтня 2015 року

вирушили в місто Дубно та с.Тараканів з метою вивчення пам’яток історії, культури та архітектури рідного краю.

Всіх вразив Дубенський замок – фортеця  в місті Дубно Рівненської області, яка виникла у Х с т.

Споруда оточена земляними ровами та кам’яними стінами, має два бастіони зі сторожовими вежами. Діти з цікавістю побували в кам’яних підземних приміщеннях, де побачили як зберігалися вода та провізія для оборонців, а також різні види зброї.

На території замку діти відвідали палац князів Острозьких, де зараз діє краєзнавчий музей. Учні уважно розглядали експонати музею та побували  у веселому залі – кривих дзеркал.

 

Поїздка в Дубно

25 жовтня наш 6B клас поїхав в Дубно. Ми побували у багатьох місцях цього чудового міста.

Відвідали "Дубенський замок", "Тараканівський форт". Також побували в "Казематах" і дивилися на знаряддя для тортур.
6 - В клас поїхав не сам. Ми взяли своїх батьків і рідних, запросили друзів, які в жодному випадку не пропустили гарної нагоди побачити місто.

"Тараканівський форт" був надзвичайно прекрасним. Красу цього форту не можливо побачити в іншому місті або країні, адже споруда не нова і існує лише в одному екземплярі і лише в Україні. "Тараканівський форт" не можливо оцінити, якщо не побачити його зсередини або навіть ззовні, тому варто поїхати в це місце. Дуже цікаво дивитись і слухати історії цього прекрасного форту, а також проходити повз пастки, які більше не працюють, але вони досі мають гарний вигляд.

 

Екскурсія за маршрутом Дубно-Тараканівський форт-Пересопниця -Тунель Кохання

11 жовтня учні 5-В класу їздили на екскурсію за маршрутом Дубно-Тараканівський форт-Пересопниця -Тунель Кохання. Не зважаючи на осінню прохолоду, всі залишилися задоволеними. Було дуже цікаво та весело. Крім  фактів із історії рідного краю, ми дізналися, що зараз у Тараканівському форті знімають україно-німецький фільм « Чудова сімка». І ,хоча ми не зустріли там ні Тіля Швайгера, ні інших відомих акторів, все одно цікаво було побачити декорації, софіти та підготовку до зйомок. Крім того ми мали змогу пройти моторошними підземеллями Дубнівського Замку, побачити копію Пересопницького Євангелія та загадати бажання в Тунелі  Кохання.

 

Карпати 2014

Учні 8-В класу НВК №12 також батьки і класний керівник з 25 по 27 жовтня відвідували Закарпатську область. Під час поїздки ми відвідали Мукачево. В Мукачево ми відвідали замок “Паланок “ та гуляли по старому місту . Другого дня ми відвідали музей старої хати та вузькоколійки в селі Колочава та побачили кратер вулкана, озеро “Синивир”. Також відвідували лазню. На третій день ми ходили до водоспаду “Шипіт”, піднімалися в  гори на підйомнику. В нас були чудові та цікаві екскурсії. І ми зробили достатньо хороших фото. Жили ми в селі Пилипець в хорошому готелі. Завдяки цій поїздці наш клас став ще дружніший.

 

Поле Берестецької битви

Ми продовжуємо пізнавати свій рідний край. 12 жовтня 2014 року напередодні великого свята Святої Покрови ми поїхали на екскурсію в Державний історико-культурний заповідник «Поле Берестецької битви». Ми дізнались, що Берестецька битва належить до найдраматичніших подій Визвицької війни українського народу. За кількістю  учасників Берестецька битва була найбільшою в Європі до кінця ХІХ ст. Ми пишаємося мужністю і мудрістю полковників І. Джаджалія, М. Пушкаря, І. Богуна, які командували українським військом і вивели його з 10-денної облоги. Всі, хто прикривав відступ, полегли смертю героїв у нерівному бою. Їхній подвиг був оспіваний Т. Шевченком у творі «За байраком байрак». Слава героям! Козацькому роду нема переводу!

 

«Люби і знай свій рідний край»

18 травня 2014 року дружній 3-А клас під гаслом «Люби і знай свій рідний край» вирішив поїхати з батьками на екскурсію за маршрутом «Рівне-Костопіль-Березне-Рівне». Цікавим і змістовним було відвідування «Музею лісу».Враження нас переповнювали!

Але на нас чекала ще одна несподіванка! Ми побували у дендропарку у Березне. Там, дякуючи ентузіазму працівників  Березнівського лісотехнічного коледжу, ми «подорожували» всіма континентами .Так, зробивши 5 кроків, ми «подорожували» з однієї частини світу в іншу і могли ознайомитись з представниками тамтешньої флори, з реліктовими рослинами.

Гарно відпочили, багато дізнались. Закликаємо, усіх подорожувати куточками нашої Рівненщини.

 

Екскурсія за маршрутом Рівне — Яремче — Буковель — Рівне

2-го та 3-го червня 2014 року учні 8-А, 8-Б, 8-В, 8-Г та 7-Д класів вирушили у мандрівку до мальовничих Карпат за маршрутом Рівне — Яремче — Буковель — Рівне.

Шлях до Яремче був цікавим, адже ми милувалися історичними містами (Дубно, Кременець Тернопіль, Бучач, Івано-Франківськ) та чудовими краєвидами рідної землі.

В Яремче ми пройшли героїчними стежками Олекси Довбуша почувши легенди про мужніх опришків. Відвідали виставки-продажі сувенірів роботи карпатських умільців, насолоджувалися карпатськими лісами, стрімкими річками та водоспадами.

Зморені, ми приїхали до чуйних господарів садиби “У Миколи”, де скуштували запашної грибної юшки з локшиною та заночували.

Зранку 3-го червня після смачного сніданку ми вирушили до Буковелю, перлини сучасних Карпат. Тут на нас чекали підйом канатною дорогою, оглядові екскурсії згори та буковельські розваги.

Сфотографувавшись на згадку та прихопивши сувенірів для рідних і близьких ми попрощались з цим чудовим краєм та вирушили до Рівного.

Ми горді, що в нас є така Україна.

 

Екскурсійний день у Львові

Виховуючи ціннісне ставлення особистості до історії, культури, духовного надбання рідного краю, вчителі 4-Е та 4-Ж класів НВК №12 Мсусійчук О.О. та Кадепська Г.М. традиційно організували та провели  з учнями екскурсійну подорож до міста Львова.

28 травня 2013 року виявився чудовий весняний день. Діти залюбки зайняли місця в комфортабельному автобусі і вирушили у подорож. Вони раділи європейській трасі та спостерігали, як змінювалися краєвиди навкруги. Невдовзі при в’їзді у Львів з групою зустрівся екскурсовод, який подорожував з нами протягом дня.

 

Туристична екскурсія «Золота підкова Львівщини».

Вже чотири роки поспіль  випускник  нашої школи   Віктор Йосипович Матчук  організовує екскурсійні поїздки   для обдарованих учнів закладу.

 

Шановний Вікторе Йосиповичу!

Педагогічний колектив НВК №12 м. Рівного, учні та батьки навчального закладу висловлюють Вам щиру подяку за організовану для обдарованих школярів екскурсійну поїздку 19 квітня 2013 року історичними місцями Батьківщини за туристичним маршрутом «Золота підкова Львівщини», під час якої учні відвідали три незрівнянні оборонні архітектури середньовіччя – Олеський, Підгорецький, Золочівський замки.

 

Екскурсійна поїздка учнів 5 – 11 класів

08 травня 2012 року відбулася екскурсійна поїздка учнів 5 – 11 класів, переможців олімпіад до міста Києва за сприянням народного депутата України Матчука Віктора Йосиповича.  У програму екскурсії було включено відвідування Державного політехнічного музею, Ботанічного саду Академії Наук України, оглядову екскурсію по Києву.


 

Екскурсійна поїздка Рівне – Львів -Рівне

23  жовтня 2011 року, відбулась екскурсійна поїздка за маршрутом Рівне – Львів -Рівне.

Учні та батьки ознайомились з містом Львів, центром західноукраїнського регіону в рамках вивчення рідного краю, його культури, історії, архітектури та історичних пам’яток. Поїздка відбулась за участю учнів 6-А, 6-В, 8-Д класів. Екскурсію супроводжували представники туристичного агентства Миколи Губницького та вчителі Шамрик О.Я., Симонович Г.О., Сорока І.В.

Учні та дорослі були вражені від:

 • Пішохідною екскурсією по старому Львову
 • Музею зброї
 • Міської ратуші
 • Аптеки-музею
 • Костелів та соборів
 • Палаців та вишуканої площі «Ринок»
 • Історичних пам’ятників та будівель
 • Кафе та кав’ярень

 

 

 

 

 

 

Учні привезли додому:

 • Хороший настрій
 • Чудові спогади про середньовічне місто
 • Велику кількість фото
 • Львівські сувеніри та шоколад у подарунок