gototopgototop

Бібліотека

«Хто вам сказав, що я слабка...»

«Хто вам сказав, що я слабка...». Такими словами, відомої української письменниці та поетеси Лесі Українки, розпочалася година спілкування бібліотекарів школи Любові Михайлівни та Марії Миколаївни з учнями 3-Б класу(вч. Іванюк Л.В.). Діти більше дізналися про основні віхи життя та творчості геніальної дочки Прометея,познайомилися з добіркою книг з її творами, декламували вірші, демонстрували малюнки.

 

Посилання -

 

З метою формування читацької компетентності та виховання бережного ставлення до книги

З метою формування читацької компетентності та виховання бережного ставлення до книги в 2-Б класі (Шквородюк Л.В.) та 2-Г класі( Грицюта О.А.) був проведений бібліотечний урок " Навчаємося любити книгу".
Любов Михайлівна та Марія Миколаївна захопливо розповіли учням про життя і творчість Всеволода Нестайка.

Посилання -

 

До 150 річчя з дня народження Лесі Українки

 

До 150 річчя з дня народження
Лесі Українки у 3 - Е та 3 - В класах ( вч. Грибчук С.М. , Данилюк О.О.) був проведений бібліотечний урок " ... Я буду вічно жити ! " Бібліотекарі школи Любов Михайлівна та Марія Миколаївна захопливо розповідали про життя і творчість письменниці.Третьокласники
декламували вірші , демонстрували малюнки до творів.

Посилання -

 

Читай, пізнавай, бережи книгу

З метою формування читацької компетентності, пізнавальних інтересів, виховання бережного ставлення до книги бібліотекарі НВК 12, п.Марія та п.Любов, у цікавій формі поглибили знання учнів 3 -Г класу про життя і творчість Всеволода Нестайка. Діти підготували малюнки до відомих їм творів.

 

Посилання -

 

Вчимося любити книгу!

Цікава та корисна літературна мандрівка учнів 3-Д класу та фахівців шкільноі бібліотеки у казковий світ Всеволода Нестайка. Вчимося любити книгу!

 

Посилання -

 

Красива осінь вишиває клени

Бібліотекар школи Любов Михайлівна запросила учнів 4-В класу на урок-екологічну подорож за темою "Красива осінь вишиває клени". Школярі відгадували загадки про рослини, що ростуть довкола нашої школи, слухали цікаві розповіді про легенди, звичаї та традиції українського народу, пов'язані з деревами та кущами нашого краю, милувалися красою осені та просили сили й енергії в берізок.

Посилання -

 

Природа - єдина книга

 

"Природа - єдина книга,кожна сторінка якої сповнена глибокого змісту". Саме під таким гаслом відбулася екологічна подорож " Дорога до школи". Учасниками мандрівки стали бібліотекар Басараба Л.М. та учні 4-Г класу(кл.кер. Сирочук Н.П.) Рівненського НВК 12.
Діти отримали багато цікавої інформації про рослини,які ростуть біля закладу та зарядилися позитивною енергією від берізок.
 

Місячник шкільної бібліотеки

У рамках проведення місячника шкільної бібліотеки під гаслом "Шкільна бібліотека - за здоровий спосіб життя" в НВК №12 м.Рівного з 02.10 до 31.10.2017 року проведені заходи:

 

  • озвучена книжково-ілюстративна виставка "Здоровим бути стильно, модно і красиво"
  • бібліотечно-бібліографічні уроки "Здоровий спосіб життя" (4 класи)б "Про книгу і бібліотеку" (2 класи)
  • посвята учнів 2-Е класу у читачі
  • мультимедійна презентація "Бібліотеки - скарбниці всіх багатств людського духу" (5-7 класи)
 

Тиждень дитячого читання в НВК№12

З метою формування ціннісного ставлення особистості до історичних, культурних  та духовних надбань рідного краю, шанобливого ставлення до книги , з 18 по 25 березня 2017 року в НВК № 12 пройшов тиждень дитячого читання.

Під час тижня було проведено ряд цікавих заходів:

- Театралізоване «Свято Книги», де учні 5-х класів показали свої знання, начитаність, кмітливість, творчі та акторські здібності. Свято Книги доповнила мультимедійна презентація «Історія створення Книги»;

- Для юних художників організовано галерею-виставку дитячих малюнків «Мій улюблений літературний герой»;

- Учні 2-Ж класу завітали на екскурсію до бібліотеки, де ознайомились зі шкільною бібліотекою, правилами користування, бібліотечним фондом, отримали книжки;

 

Бібліотечні уроки

1 та 5 грудня 2016 року в шкільній бібліотеці НВК №12 проведено бібліотечний урок «Книга – наш друг та порадник»  для учнів 4Е, 4З, 4Д класів (вчителі Кадепська Г.М., Прокопець Л.Я., Сирочук Н.П.). Бібліотекарі школи Басараба Л.М. та Мілінчук М.М. підібрали цікавий матеріал для уроку.

Книжкова виставка « Незвичайні книги» нашої бібліотеки зацікавила кожну дитину. А книга «Рівне від А до Я» дала змогу більше учням дізнатися про своє місто. Доповненням до уроку була мультимедійна презентація «Історія творення книги». Урок пройшов цікаво та змістовно.

Переглянути фото...

 

Історія давніх книг

У рамках патріотичного виховання та формування ціннісного ставлення до історичних, культурних, духовних надбань рідного краю 27-го жовтня 2016 року в НВК №12 м.Рівного було проведено масовий захід «Історія давніх книг».

Учні сьомих класів познайомились з найдавнішою українською книгою, відомою як Реймське Євангеліє і національною святинею України – Пересопницьким Євангелієм.

Цього року відзначається 455 років з часу видання Пересопницького Євангелія. Цікава мандрівка у світ минулого ще більш заохотила учнів дізнатися про свій народ. Адже Українці не лише створили могутню давню державу, а й дивували світ своєю культурою, мистецтвом, наукою, винаходами, часто були першими.

Захід пройшов змістовно і цікаво.

Бібліотекар НВК№12     Басараба Л. М.



 

Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів

У рамках проведення місячника шкільної бібліотеки «Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів» у НВК №12 м.Рівного з 01.10 до 31.10.16р. проведені заходи:

  • Книжково – ілюстративна виставка «Цей дивний світ – бібліотека» для учнів 1-11 класів,
  • мультимедійна презентація «Бібліотеки  - скарбниці всіх багатств людського духу» для учнів 5-7 класів,
  • книжково – ілюстративна виставка до Дня українського козацтва та Дня захисника України «За Україну, за її волю, за честь, за славу, за народ…» для учнів 1-11 класів,
  • виховна година «Історія давніх книг» для учнів 7 класів,
  • бібліотечно – бібліографічні уроки «Структура книги» для 2-3 класів,
  • перегляд документального фільму «Історія творення книги» для учнів 4 класів,
  • перевірка навчальних книг «Підручник – основне джерело знань» в учнів 1-11 класів
  • акція «Подаруй книгу бібліотеці» 1-11 класи.

В ході заходів учні ознайомилися з відомостями про книгу як історичну пам’ятку, з історією творення книги. Теми викликали пізнавальний інтерес до книги, сприяли розвитку творчих здібностей, потягу до прекрасного.

Завідувачка бібліотекою НВК№12 Мілінчук М.М.



 

Ми щиро вітаємо Вас у нашій бібліотеці!

Без пристрасті до книжки людині не доступні культура сучасного світу, інтелектуальне й емоційне вдосконалення.

В. Сухомлинський

ПАСПОРТ ШКІЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ

Тип бібліотеки: шкільна.

Рік заснування: 1963 р.
Загальна площа: 112 м².
Наявність читальної зали та абонементу.
Відомості про штат бібліотеки:
Загальна кількість працівників бібліотеки: 2.
Завідувач бібліотекою: Мілінчук М.М., освіта вища, стаж роботи: 35 р.
Бібліотекар: Басараба Л.М. , освіта вища, стаж роботи:17 р.

Загальний фонд бібліотеки: 50144.

Художня та галузева література: 16033.
Підручники: 34111.
Періодичні видання: 37.
Довідково-бібліографічний апарат бібліотеки:
алфавітний каталог;
систематичний каталог.
Картотеки:
систематична картотека газетно-журнальних статей;
краєзнавча картотека;
картотека “Ціннісні орієнтації особистості”;
облікова картотека підручників;
картотека періодичних видань;
картотека “Забезпечення ефективності навчально-виховного процесу через сучасні підходи до створення середовища для самореалізації та всебічного розвитку особистості”.

 

НЕСКОРЕНА ЧОРНА КНЯГИНЯ


__________

_______НЕСКОРЕНА ЧОРНА КНЯГИНЯ_______ ___

- частина 2 -

ВІДКРИТИ КНИГУ...


Автори:

Микола Пашковець

Ярослав Пляс


 

ЛЕГЕНДИ “СТЕПОВИХ ДЗВІНОЧКІВ”

ЛЕГЕНДИ СТЕПОВИХ ДЗВІНОЧКІВ” або

КРАЇНА МАМАЇВ-ХАРАКТЕРНИКІВ (Легендарні есеї) - ВІДКРИТИ КНИГУ...


Микола Пашковець

Ярослав

Пляс

 

30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек

 

Бібліотека — море книг.

Бібліотека — храм науки.

Переступайте наш поріг,

Беріть скарби нетлінні в руки.

Вони — це згусток давнини,

Вони — це всіх епох розмова,

Вони прийшли із давнини,

Як наша виспівана мова.


 

"Чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття..."

Під час святкування 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка учні 4-х класів НВК №12 відвідали книжкову ілюстративну виставку "Чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття..." в шкільній бібліотеці, а учні 5-х класів активну участь у літературному квесті.

Заходи були цікаві та змістовні.

 

Тиждень дитячого читання

Конкурс «Найкращий читач НВК № 12»

Діти з великим задоволенням беруть участь у конкурсі. Відзначається належна підготовка конкурсантів: знання текстів, артистизм, інноваційний підхід, уміння засобами слова передати власне сприйняття творів.

Визначаються переможці у різних номінаціях:

«Інсценізація художнього твору», «Артистизм», «Власна поезія», «Інноваційний підхід», «Щирість та переконливість» та інші.

 

Моніторинг читацької компетентності

 

Історія створення книги

Книга, книжка — письмовий запис, неперіодичне видання у вигляді зброшурованих аркушів друкованого матеріалу, набір письмових, друкованих, ілюстрованих або порожніх аркушів, виготовлених з паперу, пергаменту або іншого матеріалу, як правило, скріплених з одного боку. Сторони аркуша називаються сторінками.

Спочатку книги писали вручну (такі книги отримали назву рукописні). На Русі перші книги писали монахи в монастирях та соборах. Потім почали відокремлюватися групи ремісників, які займалися книжною справою. На Русі книжки були дуже дорогими. Той, хто мав одну книжку, вважався багатою людиною. Написану книгу переплітали, палітурку оздоблювали коштовним камінням, золотом, сріблом. Тому й не дивно, що до полиці книгу частенько прикріплювали ланцюгами.

У середині XV ст. в Німеччині запрацював перший у Європі друкарський станок-верстат майстра Йогана Гутенберга.