gototopgototop

Збереження шкільної мотивації ліцеїстів

Актуальна тема розвитку та збереження шкільної мотивації ліцеїстів зібрала 2 березня колег-класних керівників початкових класів на психолого-педагогічному інтерактиві. Розпочали зустріч з подяк, бо культуру вдячності варто удосконалювати, адже, з погляду нейробіології, у цей час у нашому мозку заряджаються нейрони щастя. Сміливо поміркували, за що робота педагога може бути вдячна нам (за старанність, творчість, виховання юних патріотів, збереження іміджу школи) і за що кожен з нас хотів би виразити вдячність роботі (за відчуття підтримки, комфорт у колективі, позитивні емоції, можливість самореалізації, професійного зростання).
Разом з психологом Світланою Баранюк гортали сторінки теоретичного дайджесту. Працюючи у групах, заповнювали пазли «Складові мотивації школяра», ще раз підтвердили, що сфер шкільного життя багато, тож кожен учень може почуватися реалізовано. Педагоги підтвердили, що одним з емоційних методів розвитку мотиваційної сфери дитини є навчально-пізнавальна гра, тому й самі об’єдналися у команди для гри «Уважні шеренги»: було весело, драйвово, ресурсно.
Викликало дискусію питання використання покарання, осуду, як методу зміцнення зовнішньої мотивації. Тут вчителі поуправлялися у техніці «Я-повідомлення».
Дійшли згоди, що зберегти бажання дитини вчитися, пізнавати нове можна за підтримки батьків і тандему співробітництва «вчитель-родина». Тому у педагогічній мозаїці напрацювали форми співпраці з батьками щодо розвитку освітньої мотивації школярів.
Підсумовуючи, проговорювали: так, зараз ой непросто змотивувати дитину зі стресовими ознаками навчатися. Разом з тим, школа є місцем неймовірних відкриттів та нових ідей.

 

Дізнатись більше -