gototopgototop

Протидія булінгу

Протидія булінгу

ьььььььььььььььььььььььььььььььььь

 

ПРОТИДІЯ БУЛІНГУ У ШКОЛІ

Національна дитяча "Гаряча лінія" 0800-500 225 або 116 111 (для дзвінків з мобільного) та Національна "Гаряча лінія" з попередження насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0800-500 335 або 116 123 (для дзвінків з мобільного);

Національна безкоштовна "Гаряча лінія" з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні 0800-505 501 (безкоштовно зі стаціонарних) 527 (безкоштовно з мобільних)  Громадська організація "Ла Страда-Україна".

 

 

Контакти Служби у справах дітей:

Адреса: вулиця Поштова, 2;

Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду ;

Відділ правового та соціального захисту дітей: 63-62-92;

Відділ опіки та піклування: 63-41-66.

 

Поради батькам "Булінг"

 

Булінг чи гра за владу

 

Демократичні принципи у школі

Демократична школа – це не ідеальна школа, де немає жодних проблем. Це школа, де всі суб’єкти шкільного життя слухають і поважають один одного, а всі важливі рішення обговорюються і приймаються усіма сторонами, яких ці рішення стосуються.

Це школа, у якій не бояться говорити про виклики та труднощі, а разом шукають шляхи виходу

з проблематичних ситуацій. Це школа, у якій за жодних обставин не забувають демократичні принципи і не нехтують ними.

При цьому важливо пам’ятати, що демократія – це насамперед процес,

а не результат.

 

Шкільний календар прав людини

https://ippo.kubg.edu.ua/wp-content/uploads/2016/12/shkilnyj_kalendar_prav_liudyny.pdf

 

Конвеція ООН про права дитини

Тридцять років тому світові лідери взяли на себе історичне зобов’язання щодо дітей у світі, прийнявши Конвенцію ООН про права дитини – міжнародну угоду про дитинство.

Ця Конвенція була ратифікована найбільшою кількістю країн з-поміж усіх міжнародних договорів про права людини в історії. Вона допомогла змінити на краще життя дітей у всьому світі.

 

Участь батьків у житті школи

Щорічні батьківські конференції та збори, круглі столи як практика взаємодії між учителями, учнями та батьками на основі поваги до прав людини дає можливість будувати всі шкільні процеси як діалог, також забезпечує прозору і добре налагоджену комунікацію, що дає можливість відкрито обговорювати наявні проблеми та виклики, виробляти спільне бачення та планувати розвиток школи на підставі спільних цінностей.

Батьки школи перейшли до спів управління навчальним закладом за участі усіх суб’єктів шкільного життя та створили дієве партнерство.

 

 


 

" Добро починається з тебе"

"Подаруй друге життя своїм дрібничкам". Таку другу назву можна було б дати благодійному ярмарку,який відбувся в останні дні навчання у Рівненському НВК12. Батьків нашого третьокласника Челяди Павла спіткала біда. У їхнього сина виявили страшну хворобу. Вже другий місяць Павлик бореться за своє життя. Витрачаються великі кошти.

Щоб допомогти родині,з ініціативи адміністрації школи, учнівської та батьківської громади, 25-26 жовтня було вирішено провести благодійний ярмарок " Добро починається з тебе". Кожний мав шанс побувати у ролі продавця і покупця:)). І ось вже чиясь непотрібна дрібничка для тебе стає найдорожчою річчю. А особливим попитом серед учнів, на моє диво :)), стали книжки. Багато дітей продавали свої картини. Також до ярмарку активно долучились і батьки. Учням молодших класів допомагали продавати учні ШУП з комісії по роботі з молодшими школярами. Торгували до останнього товару. І наторгували.......аж 54 тисячі 680 грн.

Тож, Павлику, тримайся! З хворобою будемо боротися РАЗОМ. І МИ її здолаємо. Буть певним!

Педагог організатор Савсуненко Т.В.

Фото - 

 

Стоп булінг

 

У понеділок 22 жовтня у 3-Д класі був проведений урок "Стоп булінг" з метою формування толерантного ставлення до оточуючих, щоб не допустити у майбутньому проявів жорстокості і попередити цькування серед дітей та підлітків. Цей захід провела мама учня нашого класу, начальник управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти ГТУЮ у Рівненській області Ірина Матаєва та член Координаційної ради молодих юристів при ГТУЮ у Рівненській області Лілія Радчук. 
Вони розповіли дітям, що таке булінг та його прояви. Під час практичної частини уроку третьокласники розв’язували ситуаційні завдання, з цікавістю задавали різні запитання, розповідали, які випадки негативної поведінки серед однолітків вони зустрічали. Діти переглянули відеоролики на тему булінгу та організували невеличкий флешмоб #МиЗаДружбу
Також школярі отримали інформаційні буклети на тему «Зупинимо Булінг разом», в яких міститься інформація про булінг та алгоритм дій для батьків, чиї діти стали жертвами цькування, або ж самі вчиняють насилля щодо інших дітей. 
- Ми хочемо, щоб наші школи були територією безпеки і поваги, - сказала Ірина Матаєва. 
Щиро дякуємо Ірині Матаєвій та Лілії Радчук за урок, на якому діти побачили, що цькування і дискримінація не роблять людину кращою, сильнішою, авторитетнішою.

 

 

Не будьмо байдужими!

Рівненська міська організація Товариства Червоного Хреста України щороку у жовтні проводить благодійну акцію "Турбота".
У ході акції учні збирають овочі,щоб передати їх найменш захищеним категоріям населення та в медичні заклади міста. Щороку учні Рівненського НВК12 збирають картоплю,буряк,моркву,цибулю та передають у Рівненську обласну дитячу лікарню.
Щедро зібрали овочі учні школи,приємно було бачити активність кожного класу,як молодшої так і старшої школи. Велика вдячність батькам,які долучилися до нашої акції та допомогли дітям донести овочі до школи.
Справжнє милосердя-це бажання приносити користь іншим,не думаючи про винагороду. Тож нехай наша небайдужість сприяє одужанню маленьких пацієнтів лікарні.

Фото -

 

Безпритульні тварини-наші друзі!

Безпритульні тварини-наші друзі!
З кожним роком в Україні все більш актуальною стає проблема безхатніх тварин. Дуже часто нам доводиться бачити на вулиці безпритульну собаку або кішку,очі якої дивляться на нас жалісно з відданістю та докором...
Але знаходяться люди,які небайдужі до долі наших чотирилапих друзів. Навіть є й такі,які підгодовують безпритульних тварин або забирають собі додому.
З 01.10. по 05.10.18 р.,до Дня захисту тварин, Рівненський ПДМ проводив традиційну благодійну акцію "Потурбуйсь-і будуть жити!", до якої долучились і учні Рівненського НВК12. Учні збирали для котиків і собачок корм та крупи.
Наші чотирилапі друзі щиро дякують всім,хто не залишився байдужим до їхньої долі. А саме учням 3-В,Д,2-В,Г,5-В,Е,Ж,учням 6-х класів,7-А,Б,8-А,Б,9-А,В класів. Особливу подяку висловлюємо учениці 6-Г класу Негодюк Софії та учням 11- А класу.
Тож давайте будемо більш уважнішими та співчутливішими до долі братів наших менших.

Фото -

 

Ми за мир

21.09.2018 р. з нагоди Міжнародного дня Миру паралель учнів 2-х НВК №12 під керівництвом учнів з комісії по роботі з молодшими школярами та педагога-організатора взяли активну участь у конкурсі малюнків на асфальті ”Ми за мир”. Із захопленням діти малювали квітучу планету, бо слово “мир” надзвичайно актуальне у сьогоденні. “Нам потрібен мир, ми за нього боремося, ми переможемо!”

 

Фото -

 

Загальношкільна батьківська конференція

7 вересня 2018 року в актовій залі НВК №12 відбулась загальношкільна батьківська конференція. Директор школи Лагодюк В.Ю. доповіла про організацію навчально-виховного процесу на 2018-2019 н.р. Голова шкільної піклувальної ради Конько Т.Є. прозвітував про використання благодійних коштів за минулий рік, які були використані для підготовки закладу до нового навчального року.

 

Засіданя ради школи

6 вересня 2018 року відбулося засіданя ради школи, на якому обговорювали такі питання:

1. Про структуру навчального року.
2. Про режим роботи школи.
3. Про забезпечення рівного доступу до якісної освіти та затвердження варіативної складової навчального плану.

3.1 Про розподіл годин варіативної складової в початковій школі та поділ годин літературного читання у 4Д та 4Е класах.
3.2 Про виділення годин гурткової роботи для занять хореографією .
3.3 Про співпрацю з обласною спеціалізованою дитячою юнацькою школою олімпійського резерву .
3.4 Про надання додаткових освітніх платних послуг для занять спортивно-бальними танцями. 

4. Про затвердження освітніх програм.
5. Про затвердження навчальних програм гурткових годин самопідготовки з математики та української мови.
6. Про розподіл двох ставок груп продовженого дня на чотири по 0,5 ставки та затвердження режиму роботи учителів у ГПД 3, 4 класів.
7. Про дотримання санітарно - гігієнічних норм.
8. Про внесення змін до положення про раду НВК №12 та його затвердження .
9. Про затвердження плану роботи школи та ради НВК№12

 

Зустріч в рамках проекту "Я маю право"

Практичне заняття-це завжди цікава та інформативна форма проведення уроку,яка дає змогу не тільки закріпити знання,а також покращити навички критичного мислення,комунікації,співробітництвата вміння застосовувати набуті знання в житті.Сьогодні в рамках проекту"Я маю право" в НВК 12 відбулася зустріч учнів 9-х класів з начальником відділу систематизації законодавства,правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Рівненській області Іриною Фідрею.

Фото -

 

Підсумкова конференція І етапу Всеукраїнського проекту "Демократична школа"

29-30 червня в м.Київ відбулась підсумкова конференція першого етапу Всеукраїнського проекту "Демократична школа".Було представлено добрі практики демократичних змін у школах та відбулося планування діяльності мережі шкіл програми.

Завдяки демократичним змінам, що відбулися у НВК-12 м. Рівне, активізувалася робота членів шкільного учгівського парламенту.Цінним є те, що наші діти на тільки вийшли на міський рівень, а стали самостійними! Процес не зупинити...змінилися ми, діти і батьки. Завдяки ефективному ПАРТНЕРСТВУ змінилася школа:) Ми радіємо успіхами наших вихованців, які реалізують 7 проектів Всеукраїнського та міжнародного рівнів. З власної ініціативи наші діти беруть активну участь у роботі органів місцевого самоврядування.Співпраця з батьківською громадскістю та 5 різноплановими громадськими організаціями сприяла тому, що школа сьогодні стала центральним культурно-освітницьким центром громади міста:)

Переглянути відео -

 

Круглий стіл "Демократичні зміни шкільного середовища"

Демократичні зміни шкільного середовища було обговорено 25.04.2016 у колі учнів, їх батьків та педагогічних працівників НВК-12 м. Рівного. Модераторами зустрічі були тренери Всеукраїнської Програми "Демократична школа" С. Присяжнюк та А. Ковтонюк. Учасниками круглого столу відзначено реалізовані цікаві ініціативи учнів школи та позитивну динаміку змін у навчальному закладі. Унікальним є досвід співпраці школи із батьківською громадськістю. Батьками та дітьми було зазначено, що демократичні зміни у школі, а згодом і у суспільстві починаються, в першу чергу, із встановлення демократії у сім'ї та налагодження партнерства із сім'ями вихованців. Цікавим є те, що в ході обговорення та аналізу роботи школи за останній навчальний рік у НВК-12 спостерігається позитивна неочікувана динаміка, за рекомендованими центром Вергеланда критеріями, у всіх сферах змін:) Педагогічний колектив переконаний, що консолідація зусиль із батьківською громадськістю забезпечить комплексні та всесторонні зміни які приведуть до успіху і змінять свідомість підростаючого покоління, тим самим забезпечать демократизацію навчально-виховного процесу та суспільства в цілому. Ми не зупиняємося на досягнутому і продовжуємо рухатися вперед, тому плануємо стратегічні плани на майбутнє.
ДІЄВЕ ПАРТНЕРСТВО-УСПІШНА ШКОЛА- ДЕМОКРАТИЧНЕ СУСПІЛЬСТВО.



 

Що таке дискримінація?

Джерело: http://faqukrs.xyz/novini-ta-suspilstvo/kultura/109846-shho-take-diskriminacija-prikladi-rasovoi.html

Дискримінація - це термін, що походить від латинського discriminatio, що перекладається як "утиск". Його визначають як негативне ставлення, обмеження і обмеження в правах, а також насильство і всіляке прояв ворожості до суб`єкта через приналежність його до тієї чи іншої соціальної групи. Окремі види широко відомі і мають власну термінологію. Наприклад, расизм - расова дискримінація, сексизм - гендерна дискримінація. Приклади цих та інших проявів обмеження прав людини за належністю його до соціальної групи будуть розглянуті в нижчеподаній статті.

Детальніше...

 

Рівні, але різні

В НВК №12 м.Рівне разом з учнями 10 класу досліджували тему гендеру на тренінгу, що відбувся в рамках проекту: "Рівні можливості для кращого майбутнього". Який став можливим в результаті перемоги в Другому конкурсі малих грантів для підтримки впровадження демократичних змін на місцевому рівні в Рівненській і Волинській областях у рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», що здійснюється за фінансової підтримки Європейського Союзу та співадмініструється РОГО «Комітет виборців України».

P.S.Цікавий та корисний час. Дякуємо за співпрацю!

Джерело - https://www.facebook.com/groups/nvk12rvua/permalink/1546498592036769/


 

Проект "Мій світ без дискримінації"

 

Раді повідомити,що НВК12 є учасником нового проекту "Мій світ без дискримінації".Проект реалізує ГО "Академія інноваційного розвитку освіти" за інформаційної підтримки ГО "Центр Соціальна Дія"/Проект "Без Кордонів",Коаліції з протидії дискримінації в Україні,Офіса Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та Міжнародного Фонду"Відродження".Метою проекту є підвищення рівня обізнаності вчителів,учнів та батьків щодо дискримінації та її уникнення під час навчально-виховного процесу.


 

Дискримінація та нетолерантність

Що таке дискримінація і нетерпимість?

Дискримінація — в усіх її можливих формах і проявах — є однією з найбільш поширених форм насильство та порушення прав людини. Вона зачіпає мільйони людей щодня, і її дуже важко розпізнати. Дискримінація і нетерпимість — тісно пов’язані між собою поняття. Нетерпимість — це відсутність поваги до вчинків та переконань, що відрізняються від своїх власних. Вона також стосується відторгнення людей, яких ми сприймаємо як інших, наприклад, членів іншої соціальної чи етнічної групи, або людей з іншою політичною чи сексуальною орієнтацією. Нетерпимість може проявлятися у широкому діапазоні дій, починаючи з уникання таких людей, мовної ненависті, і закінчуючи тілесними травмами або навіть вбивствами.

Детальніше...

 

Дієве партнерство - успішна школа!

Ми створюємо простір для розвитку особистості школяра. Переконані, що середовище в якому перебуває дитина впливає на її свідомість.
У світлинах представлено розроблені ініціативною групою школярів ( під керівництвом Жагаріної О. О.) оригінальні авторські стенди, які висвітлюють права та обов'язки учнів. Діти змалечку повинні знати свої права та усвідомлювати обов'язки.

 

НВК 12 – НВК 12 – осередок шкільної демократіїосередок шкільної демократії

Інтерв'ю вчителя права Жагаріної О.О. газеті "7 днів"

Джерело - http://7d.rv.ua/iplus/2017-03-30/nvk-12-oseredok-shkilnoyi-demokratiyi   


"Для багатьох дітей школа – це перший державний заклад, до якого вони потрапляють, своєрідна модель суспільства, яка допомагає учням зрозуміти сучасний світ. Саме у школі вони вивчають «правила гри» в демократичному суспільстві.

Ось уже рік Рівненський НВК № 12 вивчає ці правила гри, беручи участь у Всеукраїнському проекті «Демократична школа», що реалізується центром імені Вергаланда м. Осло (Норвегія) за підтримки Міністерства освіти і науки України. Про демократичні зміни, які сталися за цей рік у дванадцятій школі, ми говорили з координатором проекту у школі, вчителем правознавства НВК № 12 Ольгою ЖАГАРІНОЮ.

– «Демократична школа», яка вона?

 

Дієве партнерство-успішна школа

Участь НВК№12 у І циклі Всеукраїнської програми «Демократична школа» дала поштовх для активізації суб’єктів громадянського суспільства в реалізації базових демократичних цінностей. Цінності свободи і демократії, громадянської активності та відповідальності, рівності можливостей, примножуються та розвиваються лише в умовах соціальної згуртованості громади. Саме тому наш заклад пройщов конкурсний відбір та став учасником Всеукраїнського проекту «Розвиток соціальної згуртованості суб’єктів освітнього процесу», метою якого є встановлення партнерських відносин не тільки між усіма учасниками освітнього процесу, а й громадою.

В рамках соціального партнерства та реалізації Всеукраїнських проектів«Демократична школа» та «Розвиток соціальної згуртованості суб’єктів освітнього процесу» 13 березня 2017 року у актовій залі НВК№12 відбувся семінар-тренінг для класних керівників 5-7 класів «Як спілкуватися з дитиною та знаходити спільну мову», який ініціюівав та провів активний громадський діяч, психолог Сергій Терентьєв. В ході заняття тренер у цікавій та змістовній формі ознайомив присутніх зі шляхами успішної комунікації між усіма учасниками навчально-виховного процесу. Содіваємось на подальшу співпрацю, адже дієве партнерство-успішна школа.

Заступник директора НВК№12 Середюк О.В.

 

Тиждень правознавства

Впродовж 5-9 грудня в НВК 12 відбувася тиждень правознавства . Щиро радіємо тому , що вдалося реалізувати та провести всі заплановані зустрічі, екскурсії , бесіди , круглі столи , тренінгові заняття , тематичні уроки.

Переглянути фото...

 

НВК 12 - класна родина!

В рамках реалізації Всеукраїнської програми "Демократична школа"та з метою поглиблення знань учнів з ОДГ/ОПЛ на цьому тижні у НВК12, учителем правознавства О. Жагаріною, було проведено тренінги для лідерів учнівського самоврядування на теми, які є актуальними для дітей. Під час тренінгів учні своїми діями та висновками довели свою активну громадянську позицію та небайдужість до проблем сьогодення. Діти доволі по-дорослому визначали найважливіші пріоритети у житті. В 7-А класі (кл. керівник О. Місюра) з ініціативи дітей розпочато спільно із батьками учнів цікаву профорієнтаційну роботу.А саме, батьки учнів на виховних годинах розказують про свої професії. Заплановано проведення стажування учнів школи в установах та організаціях, де працюють батьки. Приємно, що учителі школи використовують неформальні інноваційні тренінгові форми роботи з дітьми та батьками. Радію з того, що учні, їх батьки та учителі НВК 12 - одна велика класна родина.

Директор НВК №12 Лагодюк Вікторія Юріївна

Переглянути фото...

 

Демократична школа

Впроваджуючи проект "Демократична школа" в Рівненському НВК №12 та з метою формування ціннісного ставлення до праці, відбулася година спілкування в 7-А класі (класний керівник Місюра О.С.).

Батьківський колектив неодноразово брав участь у таких заходах. Цього разу мама учня Мацнєва Владислава Наталя Євгенівна спілкувалася з учнями і цікаво розповіла про специфіку своєї професії. Семикласники були дуже активними під час бесіди, їм дуже сподобалося розкривати таємниці різних спеціальностей. Батьки, зі свого боку, вирішили підтримати розпочатий діалог з дітьми і надалі люб'язно погодилися приходити на години спілкування і ділитися тонкощами тієї роботи, якою вони займаються.

Класний керівник 7А класу НВК№12 Місюра О.С.



 

Всеукраїнська науково-практична конференція в м.Острозі

Беручи участь у проекті «Демократична школа», я працюю в напрямку морально-духовного виховання учнів через вивчення святинь краю(історичне краєзнавство). Це допомагає більш глибоко пізнати свою «малу батьківщину», відкрити на своїй землі скарби та чудеса світового рівня, сприяє вихованню в молоді високої моральної культури. Адже «культура в якій є релігійна глибина, завжди спрямована до воскресіння»(М.Бердяєв). Кожна дитина - особистість, а згодом громадянин, якому відома така культура – наділена інтелігентністю, совістю, душевністю, свободою, вірою, надією, любов'ю, здатністю до подолання життєвих труднощів, бажанням приносити людям користь.

 

План дій для демократичних змін в школі

План дій для демократичних змін в школі - Переглянути...

 

Правова освіта

Поняття права і свободи людини - Переглянути...

Права дитини - Переглянути...

Історія права людини -


 

Демократичні зміни у школі

В рамках реалізації Всеукраїнської Програми " Демократична школа" 03.10.2016 у НВК 12 відбулося спільне засідання шкільного учнівського парламенту та ініціативної групи учителів, адміністрації школи І представників батьківської громадськості. Присутні обговорили план заходів у сферах змін, а учні внесли корективи відповідно до запитів молоді . Такі питання, як шкільна форма, створення індивідуального місця школяра, поведінка на перервах та у шкільній їдальні викликали жваві обговорення, після яких було прийнято відповідні узгоджені рішення та внесено корективи до плану заходів. Сподіваємося, що лише консолідуючи зусилля учнів , учителів та батьків, ми зможемо досягнути позитивних демократичних змін як у школі, так і у суспільстві.

 

Демократична школа

У рамках реалізації Всеукраїнської програми освіти для демократичного громадянства  «Демократична школа»  22-23 вересня 2016 року у НВК№12 відбулися тренінги, спрямовані на покращення наступних стандартів:

ІІ  сфера змін:  ОДГ/ОПЛ у навчально-виховному процесі. Тематика ОДГ/ОПЛ викладається у рамках окремого предмету в межах державного програми лише у старших класах.

2.1.4. Посібники Ради Європи з ОДГ/ОПЛ використовуються у проведенні уроків.

III сфера змін:  зв’язки, партнерство та співпраця з місцевою громадою та батьками

3.1.2.  У школі існують ініціативні групи чи організації, які об’єднують різні зацікавлені сторони задля вирішення проблем, що постали перед громадою

 

План проведення семінару-тренінгу "Демократична школа" в НВК №12 22.09.16 (чт.) та 23.09.16 (пт.)

Тренінг спрямований на покращення наступних стандартів:

ІІ  сфера змін:  ОДГ/ОПЛ у навчально-виховному процесі. Тематика ОДГ/ОПЛ викладається у рамках окремого предмету в межах державного програми лише у старших класах.

2.1.4. Посібники Ради Європи з ОДГ/ОПЛ використовуються у проведенні уроків.

ІІІ сфера змін: зв’язки, партнерство та співпраця з місцевою громадою та батьками

3.1.2.  У школі існують ініціативні групи чи організації, які об’єднують різні зацікавлені сторони задля вирішення проблем, що постали перед громадою

3.1.4 Школа сприяє участі школярів у житті громади та в суспільних дискусіях

  • 1 сесія (1,5 год.)Програма «Демократична школа» та участь навчального закладу. Сфери змін.
  • 2 сесія (1,5 год.)Використання посібників Ради Європи з ОДГ / ОПЛ у навчально-виховному процесі
  • 3 сесія (1,5 год.) – Шкільне самоврядування. Основні підходи  до участі молоді.
  • 4 сесія (1,5 год.) – Налагодження партнерських відносин з громадою (органами місцевого самоврядування).  Спільна проектна діяльність.
 

Збір пропозицій до Плану роботи закладу

Ще один вагомий крок на шляху до реалізації Всеукраїнської програми освіти «Демократична школа»
У НВК №12 м. Рівного проводиться збір пропозицій до Плану роботи закладу в рамках реалізації Всеукраїнської програми освіти для демократичного громадянства «Демократична школа».
При вході у навчальний заклад та в учительській кімнаті встановлено «Скриньки ідей та пропозицій» від учнів і вчителів щодо перспектив роботи.
Діти, натхненні, ініціативні, готові зробити свій внесок у вирішення суспільно значущих справ, активно долучилися до втілення у життя ідеї поглиблення демократичної культури у школі – вони швидко відгукнулися взяти участь у висловленні пропозицій до Плану роботи закладу.

Учителі стежать за новаціями в освітній сфері і поставилися до процесу з цікавістю. Педагоги відійшли від традиційності і почали діяти: діляться новими ідеями, отриманими під час тренінгових занять за Всеукраїнською програмою «Демократична школа», обговорюють перспективні напрями роботи, а також з метою окреслення шляхів подальшої діяльності закладу у напрямку реалізації Програми подають нові, нестандартні рішення та креативні ідеї до скриньки пропозицій. Цінується також і конструктивна критика.

 

Відгуки батьків-учасників тренінгових занять з ініціативною групою Всеукраїнської програми "Демократична школа"

У грудні минулого року у я почула інформацію про впровадження Всеукраїнської програми освіти для демократичного громадянства в Україні «Демократична школа». І ось сьогодні я мала за честь взяти участь у вступному тренінгу з демократичного розвитку школи. Приємно, що серед 32 відібраних шкіл для реалізації даної програми виявилася школа, де навчається моя дитина – НВК №12 м.Рівного.
Люблю тренінги, семінари і інші заходи, які дозволяють розширити кругозір, навчитись чомусь новому. Ця тренінгова програма дала мені змогу проявити себе і по-іншому подивитись на деякі речі, які стосуються освітньої галузі та зрозуміти необхідність демократичних змін. Адже демократичне суспільство починається формуватися серед дітей та молоді.
А в загальному маса позитивних вражень та емоцій!

 

Зустріч у НВК12-учасниці Всеукраїнської програми освіти для демократичного громадянства «Демократична школа»

В рамках реалізації Всеукраїнської програми освіти для демократичного громадянства «Демократична школа» 29-30 березня 2016 року в НВК№12 відбулися зустрічі тренерів програми Світлани Присяжнюк і Анатолія Ковтонюка із колективом навчального закладу  та з ініціативними групами. Учасниками зустрічей були ініціатор участі у програмі Лагодюк В.Ю., головний спеціаліст управління освіти Рівненського міськвиконкому Грекул Л.В., педагогічний та батьківський колективи НВК№12.

В ході інтерактивної лекції  тренери програми ознайомили  педагогічний та батьківський колективи з роботою Центра Вергеланда, Програмою ДШ, цінностями та практикою застосування Хартії у шкільному житті та баченням можливих змін як умови забезпечення спільної мотивації.

 

Вдалий старт – запорука успішної реалізації Всеукраїнської програми освіти «Демократична школа»

Зі Львова, де 17 – 18 березня 2016 року відбувся вступний тренінг за Всеукраїнською програмою освіти «Демократична школа», повернулася команда учителів НВК №12 у складі: Лагодюк В.Ю. – директора НВК №12, Грекул Л.В. – головного спеціаліста, представника інспекторського відділу управління освіти м. Рівного, Мотузко О.В. – заступника директора з навчально-виховної роботи, яка керує кафедрою історії і права, Жагаріної О.О. – вчителя історії та правознавства, члена ради та піклувальної ради закладу.

Шкільна команда приїхала окрилена новими ідеями, задумами та бажанням втілити їх у життя, отримала унікальний досвід з точки зору сучасного технологічного підходу, форм і методів роботи, які використовувались  під час спілкування учасників у ході тренінгу.

 

НВК №12 – навчальний заклад, що представлятиме Рівненщину у Всеукраїнській програмі освіти «Демократична школа».

У МОН України 01 березня 2016 року відбулась конференція з нагоди відкриття одного з найбільших міжнародних проектів у сфері середньої освіти в Україні – Всеукраїнської програми «Демократична школа» (далі – Програма) , що реалізовується Європейським Центром ім. Вергеланда (Осло) та Міністерством освіти і науки України у співпраці з Радою Європи за підтримки Міністерства закордонних справ Норвегії. Рівненщину представляли головний спеціаліст обласного департаменту освіти Сидорук Святослав Миколайович та директор НВК№12 Лагодюк Вікторія Юріївна, які підписали Декларацію про співпрацю за Програмою.

НВК №12 – один навчальний заклад від Рівненщини, що пройшов відбірковий конкурс до участі у трирічній Всеукраїнській програмі. Шкільну команду запрошено на вступний тренінг з демократичного розвитку школи, що відбудеться 17 – 18 березня у Львові, після чого з командою упродовж 2016 – 2017 навчального року працюватимуть експерти, які допоможуть їм здійснити оцінку потреб для демократичних змін у школі й надаватимуть підтримку у розробці та реалізації шкільних проектів, а також у налагодженні партнерства з громадою та співпраці між школами із різних областей України.

До участі запрошено команду у складі 4 осіб:

Лагодюк Вікторія Юріївна – директор НВК №12;

Грекул Людмила Володимирівна – головний спеціаліст, представник інспекторського відділу управління освіти м. Рівного;

Мотузко Ольга Василівна – заступник директора з навчально-виховної роботи, яка керує кафедрою історії і права;

Жагаріна Ольга Олександрівна – вчитель історії та правознавства, член ради та піклувальної ради школи.

 

НВК №12 - учасник Всеукраїнської Програми освіти з демократичного громадянства «Демократична школа»

За результатами відбіркового конкурсу педагогічний колектив НВК №12 став учасником Всеукраїнської програми освіти для демократичного громадянства «Демократична школа» (далі – Програма), що реалізується Європейським центром ім. Вергеланда та Міністерством освіти і науки України у співпраці з Радою Європи та за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія. Програма спрямована на підтримку демократизації та децентралізації середньої освіти в Україні, пропагування принципів Хартії Ради Європи з освіти для демократичного громадянства, прав людини та розбудову мережевих зв’язків між школами різних регіонів країни. Європейський центр імені Вергеланда – експертний центр Ради Європи у сфері освіти для демократичного громадянства, прав людини та міжкультурного порозуміння, заснований у 2008 році в Осло. Мета Центру – сприяти розвитку культури демократії та усталенню демократичних практик у суспільстві через освіту для демократичного громадянства і прав людини. Центр ім. Вергеланда реалізовує проекти в Україні з 2013 року. У МОН України 01 березня 2016 року відбулась конференція з нагоди відкриття Програми, одного з найбільших міжнародних проектів у сфері середньої освіти в Україні. Рівненщину представляли головний спеціаліст обласного департаменту освіти Сидорук Святослав Миколайович та директор НВК№12 Лагодюк Вікторія Юріївна, які підписали Декларацію про співпрацю за Програмою.

 

Участь у Всеукраїнській програмі освіти «Демократична школа»

Вітаємо директора НВК №12 Лагодюк Вікторію Юріївну, педагогічний і учнівський колективи з обранням до  участі у Всеукраїнській програмі освіти для демократичного громадянства в Україні «Демократична школа». Програма реалізовується Європейськім центром імені Вергеланда (м.Осло) у співпраці з Міністерством освіти і науки України та Радою Європи на підтримку системних реформ у сфері середньої освіти в Україні. Програма спрямована на поглиблення культури демократії у школі шляхом підтримки демократизації  та децентралізації шкільного врядування, пропагування демократичного середовища в навчально-виховній роботі.