Всеукраїнська науково-практична конференція в м.Острозі

Беручи участь у проекті «Демократична школа», я працюю в напрямку морально-духовного виховання учнів через вивчення святинь краю(історичне краєзнавство). Це допомагає більш глибоко пізнати свою «малу батьківщину», відкрити на своїй землі скарби та чудеса світового рівня, сприяє вихованню в молоді високої моральної культури. Адже «культура в якій є релігійна глибина, завжди спрямована до воскресіння»(М.Бердяєв). Кожна дитина - особистість, а згодом громадянин, якому відома така культура – наділена інтелігентністю, совістю, душевністю, свободою, вірою, надією, любов'ю, здатністю до подолання життєвих труднощів, бажанням приносити людям користь.

Саме цими думками я поділилася з учасниками Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю, яка відбулася в Острозькій академії 5-6 жовтня 2016р., заперечивши деякі тези доктора богослов’я і економіки з Швейцарії Моргана Елайджа про кризу духовності в Україні. Адже учні НВК №12, які залучені до краєзнавства з метою  вивчення святинь рідного краю, в більшості своїй, в дорослому віці займаються паломництвом, дехто навіть став священиком (наприклад Юрій Шкуратюк). Подорожі допомагають у дослідженні звичаїв українців. Сюди відносимо вдачу, мораль, прищеплення традиційної  крайової гостинності, відкритості, прагнені берегти і примножувати культурну і духовну спадщину рідного краю.

вчитель історії Чернишова О. П.