Зустріч з начальником діагностичної лабораторії

21 квітня у рамках проекту “Енергозбереження – твоє безпечне майбутнє” учні 3-Ж (Михальчук А.О.), 4-Ж (Шквородюк Л.В.) та 4-Г (Павлюк Н.О.) класів мали зустріч з начальником діагностичної лабораторії , енергоаудитором  ТОВ “Чорне Море Плюс” – Коломійцем О.А., який розповів дітям про суть і важливість енергозбереження – як перший крок до збереження  всієї екосистеми нашої планети та про необхідність ощадного використання енергії та енергетичних ресурсів.

Під час виступу він розповів про необхідність ефективного та бережливого використання електричної та теплової енергії, а також про зменшення і використання теплової енергії – тепла в будинках за рахунок утеплення будівель. Діти розглянули зразки утеплювачів, які вироблені з відновлювальних ресурсів (піноскло – вироблене з битого скла, целюлозний утеплювач – з відходів деревообробної промисловості). Також був приведений приклад ефективного використання теплової енергії – рекуператор повітря, який дозволяє покращити стан повітря в приміщенні та заощадити на опалюванні цього приміщення. Було продемонстровано зразки світлодіодних ламп, які є набагато ефективніші та екологічні за своїх попередників. Учні мали можливість побачити зразок сонячної панелі, адже вони є одним з прикладів новітніх енергозберігаючих технологій.

У другій частині зустрічі було продемонстровані прилади, які використовуються при енергоаудиті будівель (перевірка будинків з метою визначення місць втрати теплової та електричної енергії). Серед показаних приладів були представлені: лазерний далекомір – прилад для визначення геометричних розмірів будівель; відео ендоскоп – прилад для візуального обстеження важкодоступних місць; анемометр – прилад для визначення швидкості руху повітря в вентиляційних системах; цифровий термометргігрометр – прилад для визначення величини температури та вологості повітря в приміщеннях; газоаналізатор – прилад для визначення вмісту вуглекислого газу в приміщеннях; тепловізор – прилад для візуального визначення витрат теплової енергії.

Не оминув, наш гість, і тему про необхідність бережливого ставлення до природи і природних ресурсів та важливості повторного використання і переробки сміття.

Підводячи підсумок проведеної зустрічі можна сказати, що бережливе ставлення до природи і природних ресурсів потрібно виховувати в людях з самого раннього віку.

Переглянути фото...