gototopgototop

Дії населення у надзвичайних ситуаціях

Однією з глобальних проблем сучасності є загроза проявів тероризму.

Терор, тероризм – ці слова все частіше ми чуємо по радіо, з екранів телевізорів, читаємо на сторінках газет і журналів. Вибухи потужних бомб, фугасів, захоплення заручників,  викрадення літаків, автобусів з пасажирами та інші прикрі випадки насильства.

Все це є проявами терору (від лат. тerror – жах) – політики залякування, придушення політичних супротивників, конкурентів насильством.

Внаслідок цього у звичайних громадян виникає страх їздити в громадському транспорті, літати літаками, відвідувати культурні та спортивні видовища, просто виходити на вулицю.

Тероризм став небезпечною хворобою суспільства вже дуже давно. Ще в І столітті нашої ери в Іудеї діяла секта сикаріїв (сика – кинджал) , що знищувала представників єврейської знаті, які співпрацювали з римлянами. З другої половини XIX ст. тероризм стає постійним чинником суспільного життя.

Але тільки в сучасному світі масштаби тероризму досягли таких розмірів, що він став глобальною проблемою – нарівні з ядерною загрозою й екологічними небезпеками, терористи повною мірою стали користуватись усіма досягненнями сучасної науки і техніки: від супутникового зв’язку і мережі Інтернет до ракет з тепловою головкою наведення.

Тероризм є особливо небезпечним злочином і за нього передбачено покарання аж до найвищої міри – довічного позбавлення волі. Але справедливе покарання злочинців не може повернути життя та здоров’я постраждалим унаслідок терористичних актів. З урахуванням цього дотримання елементарних правил безпеки в таких ситуаціях є найважливішою запорукою збереження життя як найвищої людської цінності.

Пам'ятки  щодо дій у надзвичайних ситуаціях додаються.

„ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ В УМОВАХ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ, ЩО ПОВ’ЯЗАНІ З МОЖЛИВИМИ
ТЕРОРИСТИЧНИМИ ПРОЯВАМИ” - ВІДКРИТИ...

ПАМ'ЯТКА населенню щодо дій у надзвичайних ситуаціях - ВІДКРИТИ...

Дії у надзвичайних ситуаціях - ВІДКРИТИ...