gototopgototop

Понад кордонами

Започаткована у 2005 році  програма eTwinning – освітня платформа для спільноти європейських шкіл, у поточному році святкує свою десяту річницю. З 2013 року, коли Україна разом з іншими країнами східного партнерства увійшли до eTwinning Plus, українські вчителі та їхні учні стали учасниками десятків міжнародних проектів, спрямованих на розвиток співпраці, міжкультурних традицій та новітніх методів навчання.

За ініціативою Європейської комісії у рамках eTwinning проводяться семінари і тренінги та щорічно відбуваються конференції щодо результатів роботи. У 2015 році така конференція проходила 22-24 жовтня у Брюсселі, де зібрала понад 500 учителів з усієї Європи. Від України до Брюсселю делеговано двох учителів: Світлану Лях з Полтавської області та Тетяну Бабійчук з НВК№12 міста Рівного, які були відібрані за результатами конкурсу, оголошеного в липні 2015 року.

 

Ключовим аспектом конференції був внесок програми  eTwinning у зміни в системі освіти в Європі за останнє десятиліття на основі активної діяльності спільноти з понад 320 тисяч учителів. Перед учасниками виступили представники Єврокомісії з питань освіти та культури (Martine Reicherts, Director General for Education and Culture, European Commission; Joelle Milquet, Vice-President of Federation of Wallonic-Brussels Ministry of  Education and Culture;David Kerr, Director of Education Citizenship Foundation/University of Bristol; Raffaele Salinari, Chair Terre des Hommes, Universita di Bologna). Вони утвердили курс на виховання активної громадянської позиції (Active Citizenship) в учасників навчально-виховного процесу, їх участі у житті громади, суспільства, культурному та політичному житті, яке характеризується взаємною повагою, ненасиллям згідно з правами людини та демократією. Значна відповідальність при цьому покладається на освітні програми, шкільні та вищі спільноти і безпосередню діяльність у класі. Цінність співпраці між учителями та учнями є великою, адже освіта – це майбутнє. Вибір системи освіти сьогодні залежить від усвідомлення того, в якому суспільстві ми хочемо жити далі.

Учасники конференції мали змогу обмінятися досвідом роботи, методиками та використанням інноваційних технологій та підходів в освітній галузі. Для цього було проведено десятки воркшопів, нетворкінг, живе спілкування  у міжнародній освітній спільноті. А знайомство зі столицею Бельгії відбувалося у форматі квесту вулицями міста. Близько 50 команд знаходили визначні місця Брюсселю, відгадували загадки, виконували цікаві завдання. Зрештою, найкраща і найшвидша команда здобула перемогу, але незабутні враження і спогади залишилися у всіх.

Конференція безперечно стала визначною подією не тільки у середовищі ітвіннерів, а й громадському та культурному просторі Європейської спільноти. Учителі від України мали за честь побувати на такому заході, познайомитися з колегами з європейських шкіл, почерпнути багато нової, цікавої та корисної інформації, поділитися своїми ідеями з однодумцями та отримати натхнення на подальшу працю в освітній програмі  eTwinning.