mod_vvisit_counterПопередній місяць11982

Сьогодні: 28-11-2021 18:18
   . ,

«Повернення до Рівного»

В рамках співпраці з Гете – інститутом по реалізації проекту «Школи: партнери майбутнього» (PASH) та з метою вшанування пам’яті жертв Голокосту, 06 листопада 2015 року у НВК№12 відбулася зустріч з представниками історичного університету «Центропа» В ході зустрічі учням - учасникам проекту «Єврейська історія нашого міста», які поглиблено вивчають німецьку та англійську мови, для перегляду та обговорення з носіями мови було представлено документальний фільм «Повернення до Рівного», оснований на реальних подіях. У фільмі розповідається історія єврейської родини, яка у період Другої світової змогла врятуватися від нацистських розстрілів, переховуючись у родині селян поблизу Рівного.

На презентації була присутня і сама головна героїня фільму - Шеллі Вайнер з міста Грінзборо (штат Північна Кароліна). Рівнянка за походженням, свого часу Шеллі переїхала мешкати в США. Протягом Другої світової війни Шеллі з мамою та двоюрідною сестрою 28 місяців переховувались в селі Мятин, у звичайній українській родині. Організація Centropa зробила фільм, оснований на повоєнній історії Шеллі Вайнер. Після перегляду учні закаладу мали унікальну можливість задати запитання гостям та отримати правдиві відповіді на жахливі події того часу.