У 3 – Б класі був проведений майстер – клас по виготовленню мотанки. Його провела Шафранська Антоніна Борисівна – живописець – іконописець,  майстриня різьби по дереву. Вона учасник міжнародного теле – радіо –фестивалю ‘‘Калинові мости ‘‘ і  ‘‘Мальована скриня ‘‘у травні 2011 року (Польша).

Переглянути фото...

Майстриня – лялькарка  розповіла дітям, що лялька-мотанка (або вузликова лялька) є прадавнім  оберегом. Це була не просто іграшка. Вважалося, що вона захищала людину від неприємностей та бід. Ляльок можна було бачити в будь-якій селянській хаті. Вони виконували різні функції - охороняли житло, дітей, сон, берегли господарство. Діти любили ними бавитися. Майстерно зроблена, пишно вдягнена лялька є цінним предметом домашнього майна,  запорукою добробуту, щасливого родинного життя, й захисту від злих сил!

І сьогодні серед розмаїття сучасних ляльок народні ляльки з тканини є особливим видом з неосяжною енергетикою, які цілюще впливають на психіку й здоровий розвиток дитини. Саме тому в наші дні вони стають все більш і більш популярними!

Майстриня запропонувала дітям навчитися власноруч робити ляльки – мотанки.  А розпочала пані Антоніна роботу з простішого – зайчика. Зайчик – це символ родючості і достатку. Всі діти справилися із завданням . Не було подібних зайчиків. Кожен учень проявив   себе у творчому  завершенні роботи.

Вкінці заняття Антоніна Борисівна зробила з дітьми ляльку – мотанку . Майстриня подарувала  її школі  і  побажала , щоб лялька – мотанка  берегла дітей і вчителів школи від негараздів.

Діти щиро дякували пані Антоніні за заняття . Вони  радісні та щасливі понесли додому свої мотанки, а разом з ними мир та спокій у свої сім’ї .