Гете-інститут

7.03.2019
Завдяки співпраці з Гете-інститутом продовжуємо вивчати систему освіти Німеччини. Сьогодні відвідуємо школи у м. Берліні. Маємо можливість побувати на уроках. Усе банально просто. Учителі зосереджені тільки на навчанні та розвитку дітей ( методи, форми, технології, проекти тощо), нічого іншого! Життя школи підпорядковане чітким правилам. Дзвінки на уроки відсутні:)Дивовижним є те, що немає метушні і ніхто нікуди не поспішає, водночас немає спізнень на уроки. Взаємоповага та навчання тут у пріоритеті. На перервах вражає відносна тиша. Тут створено умови для всіх і окремо для кожного. На уроках діти навчаються, а на перервах - відпочивають, бешкетують, займаються спортом на майданчиках школи. Не повірите, але в технологічно розвиненій Німеччині не видно дітей, яких поглинули ґаджети. Учні вмотивовані та повністю самостійні й відповідальні за свої вчинки. Інноваційні та інформаційні технології наявні, але не домінують. Живе спілкування - понад усе. Академічна свобода педагогів! Нікого не цікавить, як ти навчаєш, важливим є кінцевий рівень знань. У класних журналах тут фіксують лише тему уроку та прізвища відсутніх учнів ( ніяких оцінок!). Оцінювання  вчителі ведуть у своїх записниках, і доступ до цієї інформації мають лише батьки і тільки на письмовий запит. Учителі, діти їхні батьки - усі виконують свою місію з усвідомленням відповідальності за кінцевий результат.

Фото -