gototopgototopOsvita Rivne
Osvita Rivne
Children-Hotline
Info-Centr
Info-Centr
Info-Centr
Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.
Osvita Rivne
Rivne Radio Club

Статистика відвідувань сайту


mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні215
mod_vvisit_counterВчора727
mod_vvisit_counterЗа тиждень215
mod_vvisit_counterПопередній тиждень4177
mod_vvisit_counterЗа місяць7362
mod_vvisit_counterПопередній місяць18191
mod_vvisit_counterЗагальна (з_23.06.15)1217898

Online (за останні 20 хвилин): 12
Ваш IP: 34.239.167.74
Сьогодні: 13-07-2020 11:11
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

АБІТУРІЄНТ МАЄ ПРАВО...


АБІТУРІЄНТ МАЄ ПРАВО ПОДАТИ ДОКУМЕНТИ НА ВСТУП ДО УНІВЕРСИТЕТУ, НЕЗАЛЕЖНО ВІД ТОГО, ЧИ Є В ДОДАТКУ ДО СВІДОЦТВА ОЦІНКИ ДПА, ЧИ ЗРОБЛЕНО ЗАПИС “ЗВІЛЬНЕНИЙ/НА”

Генеральний директор директорату вищої освіти і освіти дорослих Міністерства освіти і науки України Олег Шаров відповів на численні запитання щодо того, чи має значення для вступу до закладів вищої освіти наявність чи відсутність оцінок державної підсумкової атестації (ДПА) у Додатку до Свідоцтва про повну загальну середню освіту.

Треба зауважити, що за минулі дні Служба освітнього омбудсмена отримала чимало запитань від батьків майбутніх абітурієнтів та самих вступників про те, що деякі заклади вищої освіти ставлять умовою подання документів наявність у додатку до свідоцтва про повну загальну середню освіту оцінок за державну підсумкову атестацію.

У своєму роз'ясненні пан Шаров зазначив:

"Насправді, закладам вищої освіти (ЗВО) абсолютно байдуже наявність/відсутність запису про ДПА в додатку до атестату. Ця інформація використовується лише в розрахунку середнього бала, який враховує наявні оцінки і ігнорує відсутні оцінки. Для тих, хто хвилюється пропоную уривок з нормативного документа:

Під час реєстрації електронної заяви, абітурієнт вказує серію та номер документа про повну загальну середню освіту, а також середній бал додатка, який обчислюється за 12-бальною шкалою з округленням до десятих частин бала і розрахований як середнє арифметичне усіх зазначених в додатку до документа оцінок (інваріантна частина, варіативна частина, державна підсумкова атестація).

Предмети, за якими зроблено запис "звільнений (а)"/"зараховано", а також факультативи у загальну кількість не враховуються".

Документ за посиланням: https://bit.ly/3ewmaoB

Це пункт 3 розділ ІІ Порядку подання та розгляду заяв в електронній формі на участь у конкурсному відборі до закладів вищої (фахової передвищої) освіти України в 2020 році.

Наголошую, що якщо у свідоцтві про повну загальну середню освіту відсутні оцінки за ДПА, середній бал розраховується без них, вони не враховуються в загальну кількість.

Якщо, за бажанням здобувача освіти, оцінки ДПА будуть виставлені в додаток до свідоцтва, то вони мають бути враховані під час обчислення середнього балу"

Джерело: Сторінка Олега Шарова у Facebook https://bit.ly/2Yr7UI4