«Використання активних форм навчання на уроці математики»

На базі НВК №12 28 листопада 2013 року було проведено засідання обласної школи молодого вчителя з теми: «Використання активних форм навчання на уроці математики». Мета семінару: «Підвищення рівня компетентності молодих учителів щодо використання активних форм навчання на уроках математики». Завданнями є: 1) Ознайомити молодих учителів із застосуванням активних форм у навчальній діяльності. 2) Розглянути алгоритм використання даних форм на різних етапах уроку. 3) Презентація досвіду роботи вчителів математики у  НВК №12 “Школа-ліцей”з даного питання.

Учителі математики Лагодюк В.Ю., Ніколайчук О.І., Іванкова Н.В., Пижик В.В. провели навчально-методичний майстер-клас в ході якого поділились досвідом роботи.

Методист КУ Рівненський міський методичний кабінет Гуменюк Л.М. ознайомила молодих учителів області теорією використання активних форм навчання на уроках математики.

Cемінар

Програма семінару:

Організаційно- мотиваційна частина

Зустріч гостей та реєстрація учасників засідання.

Відкриття засідання школи молодого вчителя математики, оголошення теми і мети.

Пекарська Л. В., методист кабінету природничо - математичних  предметів, технологій РОІППО.

11.15 –11.45

Презентація системи роботи навчального закладу. Система роботи з молодими учителями

Лагодюк В. Ю., директор НВК №12  “Школи-ліцею ”Рівненської міської ради.

Інформаційно - практична частина

11.45 –12.00

Впровадження інноваційних форм роботи учителями методичного об’єднання математики НВК №12

12.00-12.10

Інтерактивна вправа “Очікування”

12.10-12.30

Теоретичні аспекти використання активних форм навчання на уроках математики

Гуменюк Л. М., методист КУ “Рівненський міський методичний кабінет”

12.30-12.45

Алгоритм використання активних форм на різних етапах уроку

Лагодюк В. Ю., директор НВК №12  “Школи-ліцею ”Рівненської міської ради.

Навчально-методичний майстер-клас учителів математики  НВК № 12 "Школи-ліцею"

12.45-13.30

Пижик В.В. (8б кл.) вправа “Знайди помилку”, експрес-опитування, робота в групах “Археологічні розкопки”.

Іванкова Н.В. (5б кл.) кросворд, вправа “Спіймай помилку”, гра “Сонечко”, гра “Вправи від Кубика”, рефлексія

“ Промінчики отриманих знань”.

Ніколайчук О.І. (8а кл.): вправи ”Мікрофон”, “Асоціативний кущ”, “Акваріум”, прийом “Відтягнута відповідь”.

Лагодюк В.Ю. ( 5г, 6д кл.): рольова гра з використанням диференційованих завдань “Політ у просторі та часі”,  вивчення теоретичного матеріалу з елементами пошуково-дослідницької роботи учнів.

Аналітично-корекційна  частина

13.30-13.45

Відлуння.

13.45-14.00

Підведення підсумків засідання школи молодого вчителя математики.

Мельник Г.М., методист кабінету природничо-математичних предметів, технологій РОІППО.

Семінар пройшов у цікавій та змістовній формі.