Попередження виникнення небезпечних ситуацій в зоні залізниці

Відповідно до листа управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації №768-07в/01-09/15 від 20.02.2015 та листа управління освіти Рівненського міськвиконкому  № 262/01-26/15 від 23.01.20015р. адміністрація Рівненського НВК №12 інформує наступне.

Основними причинами дитячого травматизму на об’єктах залізничного транспорту є недотримання підлітками правил безпеки на залізничному транспорті, зокрема: переходять залізничну колію у недозволених місцях, залазять на дахи вагонів, приводять в непридатність світлофори, кидають каміння у пасажирські поїзди. Останнім часом значно збільшилася кількість аварій на залізниці, внаслідок чого залізничний транспорт, а також залізничні колії, переїзди, посадочні платформи визнано зонами підвищеної небезпеки.

Окрім зовнішніх обставин аварій нерідко причиною їх стають і самі пасажири, які порушують "Правила безпеки на залізничному транспорті України" та "Правила поведінки громадян на залізничному транспорті", серед них – і учні навчальних закладів.

За 2014 рік на коліях залізниці було травмовано 99 громадян, із них 56 смертельно. Серед травмованих 9 учнів.

31 січня 2015 року на залізничній станції м. Дубно смертельно травмовано електричним струмом контактної мережі Тарасюка Юрія Юрійовича, учня 6 класу загальноосвітньої школи I-III ступенів №6          м. Дубно, який заліз на вагон.

З метою недопущення виникнення надзвичайних та аварійних ситуацій у Рівненському НВК №12  проводиться роз’яснювальна робота серед учнів, батьківської громадськості щодо попередження виникнення небезпечних ситуацій в зоні залізниці, використовуючи  Поради щодо небезпек на залізничному транспорті.

Поради

щодо небезпек на залізничному транспорті

1. Залізничні колії можна переходити тільки у відповідних місцях, перед переходом колії необхідно впевнитись у відсутності потяга, а вже потім переходити.

2. Під час проходження потяга без зупинки не можна стояти ближче ніж на 2 метри від краю платформи. Підходити до вагону тільки після повної зупинки.

3. При русі вздовж залізничної колії не дозволяється підходити ближче ніж 5 метрів до крайньої рейки.

4. На електрифікованих ділянках залізничної колії не піднімайтесь на опори, не торкайтеся спуску, який відходить від опори до рейок, також дротів, що лежать на землі.

5. Забороняється бігати по платформі вокзалу вздовж потяга, що прибуває чи відправляється.

6. Не відчиняйте під час руху потягу зовнішні двері, не стійте на підніжках, не висовуйтесь з вікон.

7. Не зривайте без крайньої потреби СТОП-кран; запам’ятайте, що навіть при пожежі не можна зупиняти потяг на мосту, в тунелі та інших місцях, що можуть призвести до ускладнення евакуації.

8. Забороняється використовувати в вагонах відкритий вогонь та користуватися побутовими приладами, що працюють від вагонної мережі.

9. Не можна перевозити з собою пальне і вибухонебезпечні речовини.

10. При запаху горілої гуми або появі диму негайно звернутися до провідника.

11. При екстреній евакуації з вагона зберігайте спокій, надавайте допомогу з евакуації літнім людям, інвалідам, постраждалим дітям.

Пам’ятайте, що залізниця – це дуже корисний транспорт, але відноситись до якої потрібно з повагою, виконуючи правила безпеки.