НВК №12 - учасник Всеукраїнської Програми освіти з демократичного громадянства «Демократична школа»

За результатами відбіркового конкурсу педагогічний колектив НВК №12 став учасником Всеукраїнської програми освіти для демократичного громадянства «Демократична школа» (далі – Програма), що реалізується Європейським центром ім. Вергеланда та Міністерством освіти і науки України у співпраці з Радою Європи та за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія. Програма спрямована на підтримку демократизації та децентралізації середньої освіти в Україні, пропагування принципів Хартії Ради Європи з освіти для демократичного громадянства, прав людини та розбудову мережевих зв’язків між школами різних регіонів країни. Європейський центр імені Вергеланда – експертний центр Ради Європи у сфері освіти для демократичного громадянства, прав людини та міжкультурного порозуміння, заснований у 2008 році в Осло. Мета Центру – сприяти розвитку культури демократії та усталенню демократичних практик у суспільстві через освіту для демократичного громадянства і прав людини. Центр ім. Вергеланда реалізовує проекти в Україні з 2013 року. У МОН України 01 березня 2016 року відбулась конференція з нагоди відкриття Програми, одного з найбільших міжнародних проектів у сфері середньої освіти в Україні. Рівненщину представляли головний спеціаліст обласного департаменту освіти Сидорук Святослав Миколайович та директор НВК№12 Лагодюк Вікторія Юріївна, які підписали Декларацію про співпрацю за Програмою.

У відкритті Програми взяли участь Павло Хобзей, заступник Міністра освіти і науки України; Ана Перона-Ф’єльдстад, виконавчий директор Європейського Центру ім. Вергеланда (Норвегія); Тарас Кремінь, народний депутат України, голова підкомітету з освіти, Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти; представники Посольства Норвегії та офісу Ради Європи в Україні; українські та міжнародні експерти. На конференцію були запрошені голови обласних департаментів освіти, представники інститутів післядипломної педагогічної освіти, директори шкіл-учасниць першого циклу Програми та підготовлені Програмою тренери. Для підтвердження вагомості намірів, під час конференції представниками Міністерства освіти і науки України та Європейського Центру ім. Вергеланда було підписано Меморандум про наміри.

У ході конференції було наголошено на вагомості процесів демократизації у середній освіті, адже школа – це перша державна інституція, з якою має справу кожен громадянин. Відтак, важливо, щоб навчальний заклад не просто надавав теоретичні знання про те, що таке демократія, а навчав діяти у демократичній системі. Кшиштоф Становський у своїй промові наголосив, що демократизація школи – це питання демократичного розвитку школи та доброї волі учасників навчально-виховного процесу. Розповів про позитивні ефекти, які мала децентралізація на якість польської середньої освіти (Польща вийшла у європейські лідери за показниками освітніх досягнень учнів). Мажена Рафальська підкреслила вагу Ради Європи у посиленні ролі освіти для демократичного громадянства та прав людини у навчально-виховному процесі. Про можливості демократизації шкільного врядування та посилення демократичної культури у школі дискутували учасники круглого столу, які представляли українські педагогічні вищі навчальні заклади, систему інститутів післядипломної педагогічної освіти, батьківські організації та школи. На завершення конференції школи-учасниці підписали Декларацію про співпрацю за Програмою. Загалом очікується, що участь у Програмі візьме 120 шкіл з усіх областей України. Навчанням буде охоплено близько 480 осіб: директорів шкіл, учителів, представників громадських організацій та місцевої влади. Щороку відбуватимуться тренінги, які супроводжуватимуться консультаціями, у школах упродовж навчального року проходитимуть семінари. До планування та реалізації демократичних змін у навчальному закладі залучатимуться представники адміністрації, педагогічних колективів, учні, батьки та місцеві громади. Напередодні, 24-29 січня 2016р., відбувся тренінг для 30 тренерів Всеукраїнської мережі консультантів Програми. У березні 2016р. вони проведуть перші чотири тренінги для команд із 32-х шкіл із 23-х областей України, серед яких – 5 шкіл з Донецької та Луганської областей. Пряма трансляція конференції здійснювалася на онлайн порталі «Педагогічна преса» за посиланням: http://pedpresa.ua/149335-online-11.html.

НВК №12 – навчальний заклад, що пройшов відбірковий конкурс до участі у трирічній Всеукраїнській програмі освіти «Демократична школа» і представлятиме Рівненщину у Всеукраїнській програмі.

Шкільну команду запрошено на вступний тренінг з демократичного розвитку школи, що відбудеться 17 – 18 березня у Львові, після чого з командою упродовж 2016 – 2017 навчального року працюватимуть експерти, які допоможуть їм здійснити оцінку потреб для демократичних змін у школі й надаватимуть підтримку у розробці та реалізації шкільних проектів, а також у налагодженні партнерства з громадою та співпраці між школами із різних областей України.

До участі запрошено команду у складі 4 осіб:

Лагодюк Вікторія Юріївна – директор НВК №12;

Грекул Людмила Володимирівна – головний спеціаліст, представник інспекторського відділу управління освіти м. Рівного;

Мотузко Ольга Василівна – заступник директора з навчально-виховної роботи, яка керує кафедрою історії і права;

Жагаріна Ольга Олександрівна – вчитель історії та правознавства, член ради та піклувальної ради школи.

Про відкриття Програми на сторінці Міністерства: http://mon.gov.ua/usi-novivni/novini/2016/03/01/demokratichna-shkola-01032016/

Офіційна сторінка Програми: http://ukr.theewc.org

За цим посиланням - завантажені фотографії з заходу: