Зустріч у НВК12-учасниці Всеукраїнської програми освіти для демократичного громадянства «Демократична школа»

В рамках реалізації Всеукраїнської програми освіти для демократичного громадянства «Демократична школа» 29-30 березня 2016 року в НВК№12 відбулися зустрічі тренерів програми Світлани Присяжнюк і Анатолія Ковтонюка із колективом навчального закладу  та з ініціативними групами. Учасниками зустрічей були ініціатор участі у програмі Лагодюк В.Ю., головний спеціаліст управління освіти Рівненського міськвиконкому Грекул Л.В., педагогічний та батьківський колективи НВК№12.

В ході інтерактивної лекції  тренери програми ознайомили  педагогічний та батьківський колективи з роботою Центра Вергеланда, Програмою ДШ, цінностями та практикою застосування Хартії у шкільному житті та баченням можливих змін як умови забезпечення спільної мотивації.

Під час тренінгових занять з ініціативною групою пані Світлана та пан Анатолій ознайомили присутніх із трьома вимірами демократичної школи та баченням демократичної школи в контексті ОДГ/ОПЛ. Під час вправи «Бачення власної участі» присутні були об’єднані в 4 групи за сферами діяльності-дирекція та вчителі, громадськість, батьки, учні, а підсумком спільної роботи стало формування пропозицій щодо можливої власної участі у побудові демократичної школи, виходячи із принципів трьохвимірності ДШ. Присутні визначилися із баченням можливих змін, з наслідками цих змін та своєю участю у їх плануванні та можливостями мінімізації  ризиків.

Завершальним етапом робти стало спільне обговорення «Інструментарію розвитку школи, розробленого командою проекту спеціально для програми «Демократична школа». Документ стане чудовою опорою в процесі планування та моніторингу демократичних змін у школі.

Переглянути фото...