gototopgototop

ПОРАДИ БАТЬКАМ ЩОДО БЕЗПЕКИ ДІТЕЙ В ІНТЕРНЕТІ

Ми живемо у час цифрової революції суспільства та стрімкої діджиталізації молоді. Новітні технології та соціальні мережі радикально змінили те, як ми спілкуємось один з одним і взаємодіємо зі світом. Сучасні діти стикаються з низкою викликів, яких не було в нашому дитинстві. Зараз існує безліч соціальних онлайн-платформ, щодня наші діти відвідують найрізноманітніші сайти й отримують безліч електронних листів і повідомлень.

Інтернет-мережа – це потужне джерело інформації, кількість якої, на жаль, переважає якість. Щоб вберегти себе від небезпечного «павутиння», варто бути обачним та притримуватись мережевого етикету.

 

Тема мережевого етикету доволі делікатна і її не завжди легко обговорювати. Тому дуже важливо налагодити з дитиною відкритий діалог, щоб вона почувалася комфортно і безпечно, розмовляючи з дорослими про свій досвід спілкування в Інтернеті. Водночас важливо пояснити дітям, що постійна пильність не означає, нібито їм потрібно всього боятися.

То ж ми, дорослі, зобов’язані  реагувати на ці виклики та навчити дітей щоб вони вміли виявляти потенційних інтернет-шахраїв, які полюють на особисту інформацію, свідомо ставилися до інформації, яку поширюють про себе, та контролювали, що і кому повідомляють.

Для реалізації нашої спільної мети пропонуємо Вам у допомогу декілька корисних ресурсів, що містять поради  для батьків.

https://lanzheronivskyi.com.ua/parents/bezpechnij-internet

https://safety.google/families/families-tips/

https://naurok.com.ua/post/kiberbuling-zagroza-hhi-stolittya

https://edpro.com.ua/blog/informacijna-bezpeka

https://www.google.com/intl/uk/safetycenter/

https://ms.detector.media/mediaprosvita/kids/14_instrumentiv_batkivskogo_kontrolyu_v_onlayni_dodatki_brauzeri_programi/

 

Програмне забезпечення для блокування небажаної інформації на сайтах (підбірка рекомендована ІМЗО):

Интернет Цензор

Батьківський контроль Windows

Tmeter

KinderGate