gototopgototop

eTwinning став проект присвячений Європейському дню мов

 

Першим проектом над яким ми попрацювали в рамках програми eTwinning став проект присвячений Європейському дню мов. До участі було залучено такі країни: Туреччину, Італію, Францію та звісно ж Україну!
Європейський день мов — свято, що відзначається 26 вересня, проголошене Радою Європи під час Європейського року мов 6 грудня 2001-го. Основна мета — заохочення до вивчення мов як у школах, так й протягом усього життя людини.
Координатор цього проекту поставила перед учасниками завдання розповісти про стереотипи, які існують стосовно нашої нації, в довільній формі. Основною умовою був формат відео.
Ми з учнями 10-Б класу вирішили створити відео, де будем показувати та розповідати про стереотип стосовно України і потім розвінчувати сказане. Учні дуже відповідально поставилися до завдання. Отже, обравши стереотипи, обговоривши способи їх подачі, написавши сценарій та обравши локації, ми вирушили знімати відео!) Ми витратили на це майже увесь день, працювавши з 13:00 і до 19:00. На перший погляд все здавалося легко, але насправді це був ще той виклик. Я щиро хочу подякувати учням за їхнє терпіння, стриманість та відповідальне ставлення і звичайно за їхній час.
Дітям дуже сподбалося відчути себе акторами, виразити себе та наголосити на тому, що не потрібно сприймати країну через призму стереотипів.
Ми обрали такі стереотипи, які існують стосовно України та українців:
1) Всі жінки України - домогосподарки, але це вже давно не так! У відео учні розповіди про цей стереотип та показали, що жінка може бути реалізована й щаслива як на роботі, так і вдома.
2) Україна - це небезпечна Чорнобильська зона. Ми ніколи не забудемо тієї трагедії, що спіткала нашу країну 26 квітня 1986 року, але це все ж таки є частиною нашої історії і вона залишила свій слід на природі та житті людей. Діти хотіли наголосити на тому, що не зважаючи на те, що це трапилося 34 роки тому, природа в Україні відновлюється (навіть в Чорнобильській зоні) і є безліч надзичайної краси та чарівних міст, які ви можете побачити, відвідавши Україну.
3) Українці багато їдять та не займаються спортом. Україна славиться своєю смачною кухнею, але це не значить, що українці не слідкують за собою та своїм станом здоров'я. Навпаки, серед українців є багато спортсменів, які є відомими серед багатьох країн світу й зараз можемо бачити як все більше та більше людей займаються спортом на спортивних майданчиках й спортзалах. Дуже популярним є біг зранку.
4) Вишиванка - це повсякденний та застарілий одяг. Як ви вважаєте? Бо наша позиція зовсім інакша. Вишиванка - це модно, стильно й актуально навіть в сучасній модній індустрії.
Дякуємо за вашу увагу та приємного перегляду! Також ви можете переглянути й роботи інших країн-учасницьна YouTube каналі Etwinning Project Debunk Stereotypes.

 

 

Що ж таке eTwinning?

 

Ми раді повідомити вам, що роботу в eTwinning проектах відновлено ще у вересні 2020 року. В теперішніх умовах це складно, але ми докладаємо неабияких зусиль аби реалізувати дану роботу та зробити навчання дітей ще приємнішим та цікавішим. Ми дбаємо про всебічний розвиток дітей та прагнемо підвищувати їх мотивацію до навчання. Цей проект є чудовою можливістю для дітей покращити навички в сфері ІКТ та підвищити рівень володіння іноземною мовою, а саме англійською.
Що ж таке eTwinning?

eTwinning – це навчальна програма Європейської Комісії, започаткована в 2005 р. Її метою є створення необхідних умов для міжнародного педагогічного партнерства та сприяння співробітництву між європейськими школами за допомогою використання інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) та реалізації спільних онлайн-проєктів.
Що таке проекти eTwinning?

Це онлайн-проєкти, створені школами-учасницями програми в тісній співпраці за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ). Спільна реалізація проєктів в рамках eTwinning покращує знання іноземних мов, розвиває навички в сфері ІКТ та сприяє обміну досвідом, практичному навчанню та міжкультурній взаємодії учасників (як вчителів, так і учнів).

Що ж отримують учні?

Безкоштовні умови участі – програма підтримується Європейським Союзом і національним агентством, що забезпечує безкоштовний сервіс для всіх учасників від школи.
Приналежність до спільноти: можливість відчути себе як частиною своєї школи, так і частиною великої міжнародної спільноти.
Знайомство з культурами інших країн через безпосереднє живе спілкування з учнями їхніх шкіл, можливість поділитися власними культурними традиціями.
Нових іноземних друзів – завдяки спілкуванню не лише з питань проекту, а й з інших цікавих тем із життя.
Підвищення мотивації до навчання: можливість пізнавати нове в ігровій формі – не усвідомлюючи процес навчання, отримувати задоволення від спільної творчості.
Підвищення навичок використання інформаційно-коммунікативних технологій, знання іноземних мов та командної роботи.
Лідерський досвід в організації проєкту – відчуття більшого рівня відповідальності перед іншими та нової віри в себе (яка залишається не лише під час роботи над проєктом, а й поза цим).

Ми з учнями 10-Б класу долучилися до трьох проектів, а саме Reading Challenge Project, Cooking Project (What do you cook and love to eat?) та вже завершеного проекту INTERNATIONAL YOUTUBE CHANNEL : DEBUNK STEREOTYPES !

Про завдання та результати даних проектів читайте у наступному пості.

 

 

eTwinning Plus – 2015: підсумки року

11 грудня 2015 року в Києві відбулася Національна конференція програми eTwinning Plus в Україні за підсумками роботи у 2015 році. У заході взяли участь вчителі та директори українських шкіл, які протягом року брали активну участь у проектах eTwinning. Як і в минулому році, від міста Рівного було запрошено директора НВК №12 Вікторію Юріївну Лагодюк та вчителя іноземної мови Тетяну Петрівну Бабійчук, яким вручено подяку та диплом, адже заклад – один з небагатьох в Рівненській області, яких можна назвати постійними учасниками програми.

Пленарне засідання конференції розпочалося із привітання від Міністерства освіти і науки України та представників служби підтримки програми eTwinning Plus в Україні. Перед присутніми виступив заступник міністра освіти Павло Хобзей, який окреслив перспективи та нововведення в українській системі освіти. Він зазначив, що освіта в Україні буде все більше тяжіти до європейської, зберігаючи концепцію національно-патріотичного виховання. Навчальні програми та плани будуть поступово змінюватися, враховуючи потреби та особливості суспільства, яке швидко розвивається. Все ж незмінною складовою успішності освітнього процесу залишається довіра між вчителем та учнем, між  навчальним закладом і суспільством.

 

Подяка від американської делегації

Thank you from the family of Shelly Weiner
Dear Teachers, Students and Administrators,
Our family wants to thank everyone at your school that we had the opportunity to meet with during our visit last Friday.  We so appreciate all of the effort everyone put in to make our visit so special.  The students who performed were so cute in the native Ukrainian dress and we were impressed by their grasp of the English language.  I am still struggling with good morning and thank you in Ukrainian.
 The warm welcome we received from your teachers and staff was wonderful. We all loved the candy from Rivne that was served at the tea. In fact it was a big topic of conversation on the car ride back to Kiev

I hope my mothers story will help inspire many meaningful conversations between the students and teachers at your school as they learn more about how the holocaust impacted the citizens of their city.

Thanks again for such a special visit

Warmly,
Shelly Weiner, Debra Cohen, Donna, Joel and Paula Freedman, Julie Weiner
Спасибі вам від сім'ї Шеллі Вайнер
Шановні Викладачі, Учні та Адміністрація школи,

Наша сім'я хоче подякувати кожному у Вашій школі за те, що  ми мали таку можливість зустрітися з Вами під час наших відвідин Рівного минулої п'ятниці. Ми так цінуємо всі ваші зусилля зробити наш візит настільки особливим! Учні так мило виступали  в рідному українському одязі, і ми були вражені їхнім розумінням англійської мови. Ми все ще досі згадуємо той ранок і дякуємо Вам по-українськи. 

 Теплий прийом, який ми отримали від ваших вчителів і співробітників ,був  чудовим! Ми всі полюбили цукерки з Рівного, які подавали нам  до чаю. Насправді, всю дорогу до Києва ми тільки й говорили, що про візит до Вашої школи. 

Я сподіваюся, що розповідь моєї мами допоможе надихнути багатьох на такі значимі розмови між учнями та викладачами в школі про те, як Голокост вплинув на громадян вашого міста.

Ще раз дякуємо за такий особливий  візит.

З найтеплішими почуттями до Вас,
Шеллі Вайнер, Дебра Коен, Донна, Джоел і Паула Фрідман, Джулі Вайнер

 

«Повернення до Рівного»

В рамках співпраці з Гете – інститутом по реалізації проекту «Школи: партнери майбутнього» (PASH) та з метою вшанування пам’яті жертв Голокосту, 06 листопада 2015 року у НВК№12 відбулася зустріч з представниками історичного університету «Центропа» В ході зустрічі учням - учасникам проекту «Єврейська історія нашого міста», які поглиблено вивчають німецьку та англійську мови, для перегляду та обговорення з носіями мови було представлено документальний фільм «Повернення до Рівного», оснований на реальних подіях. У фільмі розповідається історія єврейської родини, яка у період Другої світової змогла врятуватися від нацистських розстрілів, переховуючись у родині селян поблизу Рівного.

 

Єврейська історія нашого міста

В рамках співпраці з Гете - інститутом впродовж вересня - жовтня 2015 року, учні 9-11 класів брали участь в українському конкурсі відео від інституту Centropa. Учні досліджували тему "Єврейська історія нашого міста".

В ході реалізації учасники конкурсу вивчали минуле та сьогодення єврейської громади м.Рівного. В рамках цього проекту, учні  відвідали краєзнавчий музей, зустрілися з головою Рівненського обласного благодійного фонду "Хесед Ошер" Г.Г.Фраєрманом та активним членом цієї організаціі Стеллою Русиною, яка розповіла про відомого ізраїльського письменника Амоса Оза, історія якого тісно пов'язана з нашим містом. У Ріному була відкрита меморіальна дошка, яку встановила дочка письменника Фаїна Оз. За результатами дослідження було зроблено фільм. Учасники з великою цікавістю працювали над цією темою та відкрили для себе багато нового.

 

Понад кордонами

Започаткована у 2005 році  програма eTwinning – освітня платформа для спільноти європейських шкіл, у поточному році святкує свою десяту річницю. З 2013 року, коли Україна разом з іншими країнами східного партнерства увійшли до eTwinning Plus, українські вчителі та їхні учні стали учасниками десятків міжнародних проектів, спрямованих на розвиток співпраці, міжкультурних традицій та новітніх методів навчання.

За ініціативою Європейської комісії у рамках eTwinning проводяться семінари і тренінги та щорічно відбуваються конференції щодо результатів роботи. У 2015 році така конференція проходила 22-24 жовтня у Брюсселі, де зібрала понад 500 учителів з усієї Європи. Від України до Брюсселю делеговано двох учителів: Світлану Лях з Полтавської області та Тетяну Бабійчук з НВК№12 міста Рівного, які були відібрані за результатами конкурсу, оголошеного в липні 2015 року.

 

Робота учнів НВК №12 в програмі eTwinning

Учні Навчально-виховного комплексу №12 під керівництвом вчителя Тетяни Петрівни Бабійчук беруть активну участь у проектах міжнародної навчальної програми eTwinning Plus, яка підтримується Європейським Союзом. У цьому навчальному році діти задіяні у чотирьох проектах: “Let’s Be Friends” («Будьмо друзями»), “Let’s Become Fairy Tale Characters” («Давайте станемо героями казок»), “A Textile Adventure” («Текстильна пригода»), “Hundred Words of Love” («Сто слів любові»), останній – власне творіння. Спочатку представники різних країн, що задіяні у проекті, діляться створеними презентаціями, фото та відеоматеріалами, щоб дізнатися більше одне про одного, про навчальні заклади, міста, країни. Наступний крок – особлива робота у проекті, пов’язана з його назвою. Так, у рамках проекту “A Textile Adventure” заплановано обмін національними ляльками та постерами. До відправлення з нашого закладу в Польщу готові п’ять ляльок-мотанок, постери про місто Рівне та НВК№12, а також неперевершена карта-пазл України, віддрукована на полотні та оздоблена руками дівчаток - учасниць проекту. У процесі монтажу перебуває зафільмована інсценізація української народної казки «Колосок», яку учні підготували, працюючи над проектом  “Let’s Become Fairy Tale Characters”. Попередньо було додано англійський переклад цієї казки та ілюстрації.

У складний для українців час, коли загострюються почуття та щоденні проблеми, виникло бажання створити щось приємне, підбадьорююче, ніжне. Так народилася ідея власного проекту  “Hundred Words of Love” – створити книгу з учнівських творів. Учні пишуть англійською мовою про різні поняття любові: для когось це насамперед вірність, для іншого – віра, ще комусь важливі повага і взаєморозуміння і так – до ста різних виявів. Учні вправлятимуться в письмі і разом ділитимуться світлом своїх сердець, а тим, хто читатиме, стане від цього світла радісно і тепло на душі. Ми вже маємо перші роботи, але це – лише початок.

Проекти eTwinning дають змогу учням розвивати свої вміння, поглиблювати знання, дещо відходячи від традиційної системи навчання, занурюватися у світ інформаційно-комунікаційних технологій, знайомитися з культурою і традиціями інших країн, спілкуватися в мережі, розширювати світогляд і удосконалювати себе. А наполеглива праця обов’язково приносить чудові результати!

учениці 7-А класу: Каріна Костюкевич, Анастасія Потоцька, Марина Полоненко декорують текстильну карту України

Ляльки- мотанки готові до відправлення у Польщу


Робота над постерами

Робота в eTwinning згуртовує!

 

Програма eTwinning Plus в Україні

19 грудня 2014 року в Києві відбулося урочисте підведення підсумків року eTwinning Plus в Україні. Ця подія зібрала найактивніших учасників програми з усієї країни. Від міста Рівного було запрошено директора НВК №12 Лагодюк Вікторію Юріївну та вчителя іноземної мови Бабійчук Тетяну Петрівну. Перед присутніми виступили керівник та координатори проекту С.Теплов, В.Веліченко, О.Коваленко, а також консультант з eTwinning та член Британської Ради Кріс Вільямс і представник України у Британській Раді Вікторія Іваніщева.

eTwinning – це навчальна програма Європейської Комісії, започаткована у 2005 році з метою розвитку співпраці європейських шкіл. Онлайн-мережу eTwinning Plus було створено з метою залучення до проекту сусідських країн ЄС в рамках European Neighbourhood Policy (Європейської політики сусідства), ключовою ціллю якої є поглиблення відносин між членами ЄС та країнами-сусідами.

 

Про програму eTwinning Plus - ВІДКРИТИ...

Практична інформація про участь в програмі eTwinning Plus - ВІДКРИТИ...

 

Modern way of living demands new approach in everything around us. The methods of teaching and learning are also changing day by day. New technologies, computers, laptops, I-phones, the Internet resources are widely used among adults, young people and children as well. The development of technologies opens the new way in process of learning.

Therefore, the main goal of modern teacher - choose methods and forms of learning activities of students who best meet the objective set of individuals.